Hamzaçebi, Arena stadyumundaki ulaşım sorununu sordu

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması isteğiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde Türk Telekom Arena Stadyumu'na gelen yaya ve metro kullanan vatandaşların ulaşım sorunlarının çözümü için neler yapılacağını sordu. ANKARA (ANKA) -

CHP İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması isteğiyle TBMM Başkanlığı'na sunduğu soru önergesinde Türk Telekom Arena Stadyumu'na gelen yaya ve metro kullanan vatandaşların ulaşım sorunlarının çözümü için neler yapılacağını sordu.
Hamzaçebi, soru önergesinde Türk Telekom Arena Stadyumu'nun 15 Ocak 2011'de özel bir maç ile açılışının yapıldığını hatırlatarak, seyircilerin bu Stadyuma metroyla ya da yaya olarak ulaşımı ile maç bitiminden sonra evlerine ulaşımının çok ciddi bir sorun olduğuna dikkat çekti. Stadyumun internet sitesinde "Stadyumun ana VIP girişi kuzeybatı yönünde, vadi tarafındadır. Stadın altında 2 bin araçlık bir VIP otoparkı ile Stadyumun çeperinde arazinin eğiminden yararlanarak toplamda 2 bin 900 araçlık bir otopark tasarlanmıştır. Bu park yerleri, TEM ve kuzeybatıdaki yollara uygun kavşaklarla bağlanmaktadır" ifadelerinin yer aldığını belirten Hamzaçebi, "Loca ve VIP tribünlerinden maçı izleyen ve söz konusu 2 bin 900 araçlık otoparktan faydalanan az sayıda taraftar maç bitiminde ulaşım sorunu yaşamadan Stadyumdan ayrılabilmektedir. Buna karşın ulaşımını metro ile sağlayan ve seyircilerin çok büyük çoğunluğunu oluşturan taraftarlar maç sonrasında az sayıdaki turnikeden geçerken uzun kuyruklar oluşturmaktadır. Ayrıca 5-6 dakikada bir seferi olan yaklaşık 2000 yolcu kapasiteli metro ile çok uzun sürelerde evlerine gidebilmektedir. Bunların yanı sıra yaya olarak Seyrantepe tarafına ulaşmak isteyen çok sayıda taraftar da vardır. Bu taraftarlar için de maç bitiminde eve dönmek büyük bir sorun oluşturmaktadır" dedi.
Hamzaçebi Başbakan Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle şu soruları yöneltti:
"Açılışından bu yana sekiz ay geçen Türk Telekom Arena Stadyumunun özellikle yaya veya metro kullanan taraftarların ulaşımındaki sorunları çözmeye yönelik herhangi bir çalışmanız var mıdır?
Eğer varsa bunlar nelerdir?
Eğer yoksa böyle bir çalışma yapmayı düşünüyor musunuz?
Maçların bitiminin ardından Stadyumu terk etmeye çalışan taraftarların az sayıdaki turnikeden geçmeye çalışırken ya da kapılarda bir izdihama yol açmaları olasıdır. Böylesi istenmeyen bir durumda taraftarların güvenliği için stadyumun çevresinde gerekli önlemler alınmış mıdır?"(ANKA)
(ZHR/ÖMR)

Soru önergesinin metni için lütfen tıklayınız

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm kullanımı zaten karar verin. Biz alışveriş merkezi geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen birkaç saat beklemek zorunda.