Kavga gerilim gibi kavramlar TBMM'de olmamalı

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ: -''KAVGA, GERİLİM GİBİ KAVRAMLAR TBMM'DE OLMAMALI''

28.09.2011 11:01

-CHP'NİN YENİ DÖNEMDE ÖNCELİKLERİ-
    
     CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Meclis'in en önemli gündem maddesinin yeni anayasa olacağının anlaşıldığını ifade etti.
     Meclisin gündeminde olması gereken bir çok konunun bulunduğunu belirten Hamzaçebi, Kanun Hükmünde Kararnamelerin (KHK) hızla TBMM'de görüşülmesi gerektiğini söyledi. Hamzaçebi, ''AKP'nin, TBMM açılacağı için de artık KHK yoluna başvurmaması uygun olur'' dedi.
     Hamzaçebi, TBMM gündeminde öncelikli olarak görüşülmesini istedikleri konuları, bir kaç gün içinde grup başkanvekilleri olarak duyuracaklarını söyledi.
     Seçim döneminde gündeme getirdikleri projelerin hemen hemen tamamını yasa teklifi olarak sunacaklarını belirten Hamzaçebi, ''Örneğin İntibak Yasası TBMM'ye sunulmuştur. Devamında gelecek olan başka tekliflerimiz var; 2B teklifi TBMM gündeminde olacaktır'' dedi.
     Hamzaçebi, yeni anayasayı beklemeden, demokratikleşme başlığı altında yapılması gereken düzenlemelerin de bulunduğunu vurgulayarak, şöyle devam etti:
     ''Siyasi Partiler ve Seçim kanunlarındaki değişiklikler, Ceza Muhakemeleri Kanunu'ndan özel yetkili mahkemelerin çıkarılması ve yine bu kanunda yer alan tutukluluk sürelerinin kısaltılması. Türk Ticaret ve Türk Borçlar kanunları geçen dönem kabul edildi. Ancak çok önemli, temel kanunlar oldukları için yürürlük tarihi 1 Temmuz 2012 olarak belirlendi. Bu iki yasayla ilgili çeşitli düzeltmelerin yapılması da önümüzdeki dönemin gündem maddelerinden birisi olacaktır. Yine Aile Sigortası Projesi'ni TBMM'ye bir kanun teklifi olarak yakında getireceğiz. Bedelli askerlikle ilgili düzenlemeyi getirdik, askeri reform başlığı altında ifade edebileceğimiz ve Türk Silahlı Kuvvetleri üzerinde demokratik iradenin, sivil kontrolüne yönelik düzenlemeler konusunda gerekli adımları atacağız.''
     Hamzaçebi, kavga, gerilim gibi kavramların TBMM'de olmaması gerektiğini ve olmamasını dilediğini söyledi.
     Her türlü tartışmayı, medeni bir şekilde yapabilecek durumda olduklarını dile getiren Hamzaçebi, ''Bunu başarabiliriz, başarmalıyız'' dedi. 
     
(MLT-GÜR-KUD)
 

 

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm seçip zaten karar verin. Biz mağazasında geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen birkaç dakika beklemek zorunda.