Sayın Başbakan Arap ülkelerinin sokaklarına oynuyor

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ: -''İSRAİL İLE MÜCADELE OTURUP HEMEN SAVAŞ İLAN ETMEKLE OLMAZ. OTURUP AKLI BAŞINDA BİR DIŞ POLİTİKA UYGULAMAK SURETİYLE OLUR AMA BU AKLI BAŞINDA POLİTİKA ANLAYIŞINI BU HÜKÜMETTE GÖRMÜYORUM'' -''SAYIN BAŞBAKAN ARAP ÜLKELERİNİN SOKAKLARINA OYNUYOR. ARAP ÜLKELERİNİN SOKAKLARINDA LİDER OLMAK, DÜNYADA LİDER OLMAK GİBİ BİR SONUCU YARATMIYOR''
23.09.2011 14:19
TBMM (A.A) - CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, ''İsrail ile mücadele oturup hemen savaş ilan etmekle olmaz. Oturup aklı başında bir dış politika uygulamak suretiyle olur ama bu aklı başında politika anlayışını bu hükümette görmüyorum'' dedi.
Hamzaçebi, TBMM'de gazetecilerin sorularını yanıtladı. 
''12. sınıf coğrafya kitaplarından 7 bölgenin çıkartıldığı'' yönündeki iddiaların sorulması üzerine Hamzaçebi, ''Uygulama, bu tanımın kültürümüzden kalkması anlamına gelmiyor ve çok önemli bir düzenleme olarak görmüyorum'' dedi. 
Düzenlemenin amacının ne olabileceğinin hükümete sorulması gerektiğini dile getiren Hamzaçebi, ''(Bölge) kavramı başkaları tarafından siyasi çağrışımlara konu olabilir şeklinde bir endişe mi getirdi, bilemiyorum ama bunu kaldırmak yerine illeri daha uygun bölgelerde gruplandırmak daha doğru olabilirdi'' diye konuştu. 
Hamzaçebi, uygulamaya MHP'nin ''Bu parçalanmaya yönelik bir adım'' şeklinde eleştirisinin olduğunun anımsatılması üzerine, ''Bölge kaldırılınca sanki bölgeden bütüne doğru gitmiş oluyoruz. Ben öyle bir sonuç görmüyorum ama MHP'nin görüşüne saygı duyuyorum'' dedi. 
Geçtiğimiz günlerde Milli Eğitim Bakanlığının (MEB) teşkilat yapısıyla ilgili KHK yayınlandığını anımsatan Hamzaçebi, MEB'in neredeyse kamuya ait tüm taşınmazların yönetimini üstlenmiş bir bakanlığa dönüştüğünü savundu. 
MEB'in bu taşınmazlar üzerinde ihale kanunlarına tabi olmaksızın her türlü ihaleyi yapabileceğini ileri süren Hamzaçebi, ''AKP ihale kanunlarından korkan bir hükümettir. Bu ihale paylaştırma amaçlı bir düzenlemedir. Bu düzenlemeyle AKP hükümeti bir ihale paylaştırma hükümetine dönüşmüştür'' görüşünü savundu. 
     
-''BAŞBAKAN POPÜLİZM YAPIYOR''- 
     
Hamzaçebi, bir gazetecinin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Gerekirse İsrail ile savaşırız'' dediğini ifade ederek, bunu nasıl değerlendirdiğinin sorması üzerine, şunları kaydetti: 
''Sayın Başbakan Arap ülkelerinin sokaklarına oynuyor. Arap ülkelerinin sokaklarında lider olmak, dünyada lider olmak gibi bir sonucu yaratmıyor. Böylesi politikalar Türkiye'ye hiç bir yarar getirmez. Bu hükümet, özellikle sayın Davutoğlu'nun döneminde dış politikada 'sıfır sorun' anlayışıyla yola çıktı. Bugün geldiğimiz noktada Türkiye, bölgedeki bütün ülkelerle sorunların içine sürüklenmiş durumdadır. Sayın Başbakan popülizm yapıyor. Bu popülizm Türkiye'yi iyi bir yola götürmez. Türkiye bundan zarar görür. Bundan vazgeçmesini diliyorum. Tabii ki İsrail'in Türkiye'yi dikkate almayan, Mavi Marmara olayında Türkiye'nin karşısındaki tavrını onaylamak mümkün değil. Ama İsrail ile mücadele oturup hemen savaş ilan etmekle olmaz. Oturup aklı başında bir dış politika uygulamak suretiyle olur ama bu aklı başında politika anlayışını bu hükümette görmüyorum.''
     (ALP-KUD)
 

 

Viagra çok çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm seçip zaten karar verin. Biz alışveriş merkezi geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen birkaç dakika beklemek zorunda.