Hamzaçebi, Karadeniz'de yaşanan sel felaketlerini sordu

CHP Grup Başkanvekili İstanbul Milletvekili ve eski Trabzon Milletvekili M. Akif Hamzaçebi, Karadeniz'de yaşanan sel felaketlerini sordu.

 RİZE'DEKİ SEL FELAKETİ -CHP'Lİ HAMZAÇEBİ, BAŞBAKAN ERDOĞAN'A, KARADENİZ SAHİL YOLU'NUN SELDE ETKİSİ OLUP OLMADIĞINI SORDU
27.09.2011 13:52
TBMM (A.A) - CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzeçebi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, Karadeniz sahil yolunun, Rize'de yaşanan sel felaketinde etkisi olup olmadığını sordu.
     TBMM Başkanlığına soru önergesi veren Hamzaçebi, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı'nın, ''Karadeniz sahil yolunun hatalı ve eksik yapıldığı''na ilişkin ifadelerinin basına yansıdığını belirtti.
     Başbakan Erdoğan'a, ''Karadeniz sahil yolunun zeminden yüksekte inşa edildiği ve bu durumun sahil boyunca sellere neden olduğu görüşüne katılıyor musunuz? Katılıyorsanız projede gerekli değişiklikleri yapmayı düşünüyor musunuz?'' diye soran Hamzaçebi, AK Parti'nin iktidara geldiğinden beri Karadeniz illerinde meydana gelen sel ve heyelanlarla ilgili bilgi istedi.
     Hamzaçebi, proje yanlışlıklarının bir çok uzman tarafından dile getirilmesine rağmen yenilenmeyen altyapı nedeniyle oluşan sel ve heyelan felaketlerinin ''afet'' olarak nitelendirilmesinin doğru olup olmadığını sordu.
     Önlenebilir felaketler nedeniyle hayatını kaybeden vatandaşların aileleri ile maddi kayıplara uğralayanların zararların telafi edilip edilmeyeceği sorusunu yönelten Hamzaçebi, kentlerin büyümesi nedeniyle oluşan altyapı esikliklerinin tamamlanması ya da mevcut altyapı projelerinde değişilikler yapılıp yapılmayacağını da öğrenmek istedi.
     (MEL-KUD)

Önerge metnine ulaşmak için lütfen tıklayınız

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm kullanımı zaten karar verin. Biz sirk geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen üç gün beklemek zorunda.