Bölge halkını dışlayan, onların tepkilerini dikkate almayan bir HES politikasının sürdürülmesi doğru mudur?

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ, ''HES''LERİ SORDU
26.09.2011 14:02
TBMM (A.A) - CHP Grup Başkanvekili, İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, soru önergesiyle ''HES''leri gündeme getirdi.
     Hamzaçebi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığına sunduğu soru önergesinde, Trabzon Çaykara'da Solaklı Deresi'nin Derebaşı Mevkiinde özel bir şirket tarafından HES projesi yapımının planlandığını kaydetti.
     Projeye karşı çıkan yöre sakinlerinin açtığı davanın devam etmesine karşın, şirketin çalışmalara başladığını ifade eden Hamzaçebi, çalışmaları engellemek isteyen köylüler ile şirket çalışanları arasında kavga çıktığını ileri sürdü.
     Hamzaçebi, şu soruların yanıtlanmasını istedi:
     ''Türkiye'nin enerji yönünden dışa bağımlılığını azaltmak açısından yerli kaynaklara yönelmek doğru bir politika olmakla birlikte, halkın tepkisi dikkate alındığında, Türkiye genelinde akarsuların kaldırabileceğinin üzerinde HES inşası sözkonusu mudur?
     HES'lerin çok sayıda yapılacak olmasının doğaya olumsuz etkisi olacak mıdır? Bölge halkını dışlayan, onların tepkilerini dikkate almayan bir HES politikasının sürdürülmesi doğru mudur?
     Jandarma koruması altında HES inşaatı demokrasiye uygun mudur ve doğru bir enerji politikasıyla bağdaşmakta mıdır? Yargı süreci sonuçlanana kadar anılan HES inşaatının durdurulması düşünülmekte midir?''
     (COŞ-SFS)
 

Önergenin metni için lütfen tıklayınız.

 

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm atanmış zaten karar verin. Biz alışveriş merkezi geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen tam olarak bir saat beklemek zorunda.