Riva Deresi ve Havzasındaki kirliliğin nedenleri araştırılsın

RİVA DERESİ VE HAVZASI İÇİN ARAŞTIRMA İSTEMİ -CHP, RİVA DERESİ VE HAVZASINDAKİ KİRLİLİĞİN NEDENLERİNİN BELİRLENEREK, SORUNLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN MECLİS ARAŞTIRMASI AÇILMASINI İSTEDİ
26.09.2011 10:40
TBMM (A.A) - CHP, Riva Deresi ve havzasındaki kirliliğin nedenlerinin belirlenerek, sorunların çözümü için Meclis Araştırması açılmasını istedi.
     CHP Grup Başkanvekili, İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi ve arkadaşlarının imzasıyla TBMM Başkanlığına sunulan önergenin gerekçesinde, diğer adı Çayağzı Deresi olan Riva Deresi'nin, Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlı Tepecik Köyü yakınlarında doğduğu, İstanbul'da Pendik ve Çekmeköy ilçelerinden geçerek Beykoz'da Karadeniz'e döküldüğü anımsatıldı.
     Gerekçede, Riva Deresi'nin 2005'den bu yana hızla kirlendiği belirterek, bu durumun Türkiye'de nadir görülen bitki, balık ve endemik türlerin azalmasına, göçmen kuşların doğal ortamlarının bozulmasına, av ve yabani hayatın tehlikeye girmesine, mesire alanları ile buradaki tesislerin eski cazibesini yitirmesine neden olduğu vurgulandı. Riva Deresi ve havzasındaki bu olumsuzlukların, mikro düzeyde İstanbullular, yerli ve yabancı turistler; makro düzeyde Türkiye ve dünya için önemli bir kayıp olduğu ifade edildi.
     Riva havzasında yaşanan kirlenme ve bu kirliliğin önlenmesine ilişkin olarak yetkili merciler tarafından ciddi bir girişimde bulunulup bulunulmadığı konusunda yöre halkının endişe taşıdığı belirtilen gerekçede, ''Çevreye duyarlı bir grup insanımızın çabaları, Riva Deresi ve havzasında yaşanan tahribatı engellemeye yetmemektedir. Riva Deresi ve havzasındaki kirliliğin nedenlerinin, bu kirliliğin doğaya verdiği zararların tespiti ve bu sorunların çözümü ile bölgenin korunması için gerekli önlenmelerin araştırılarak, belirlenmesi amacıyla Meclis Araştırması açılmasını teklif ederiz'' denildi.
     (MLT-KUD)
 

Önerge metni için lütfen tıklayınız

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm atanmış zaten karar verin. Biz kulüp geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen tam olarak bir saat beklemek zorunda.