Hamzaçebi, Offshorezedeleri sordu

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'a "Kıyı bankalarındaki hesapları İmar Bankası'na aktaran mudilerin mağduriyetlerinin giderilmemesi için yasal düzenleme yapmayı düşünüyor musunuz" diye sordu.

16.09.2011 11:16
--------------------------------------------------------------------------------
  
 ANKARA (ANKA) - CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'a "Kıyı bankalarındaki hesapları İmar Bankası'na aktaran mudilerin mağduriyetlerinin giderilmemesi için yasal düzenleme yapmayı düşünüyor musunuz" diye sordu.
CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi TBMM Başkanlığı'na Başbakan Yardımcısı Ali Babacan'ın yanıtlaması istemiyle offshorezedelerle ilgili soru önergesi verdi.
Yasalara aykırı işlemler nedeniyle çok sayıda yurttaşı mağdur duruma sokan İmar Bankası'nda kıyı bankalarındaki hesapları, İmar Bankası hesaplarına aktaran mudilerin mağduriyetlerinin hala devam ettiğini kaydeden Hamzaçebi şunları söyledi:
"Mağdur edildikleri konusunda şüphe bulunmayan İmar Bankasında mevduat bulunduranlar ve söz konusu banka üzerinden devlet iç borçlanma senedi alan kişiler ile mağduriyetleri tartışmalı olan sigorta kapsamında bulunmayan ticari kuruluşlar ile diğer kuruluşlar mudileri anılan kanunların kapsamına alınırken, kıyı bankalarındaki hesapları İmar Bankası'na aktaran mudilerin mağduriyetlerinin giderilmemesi açıkça ayrımcılık ve haksızlık olarak değerlendirilmektedir."
Hamzaçebi önergesinde şu iki soruya yanıt istedi:
"Yetkili kamu otoritelerinin denetim görevlerini gereğince yerine getirmemiş olmasından kaynaklanan mağduriyetlerin giderilmesi noktasında söz konusu mudilerin kapsam dışında bırakılması Anayasa'nın eşitlik ilkesine aykırı değil midir? Bu tutumun eşitlik ilkesine aykırılık teşkil ettiği gerçeğinden hareketle anılan mağdur yurttaşların sorunlarını çözmeye yönelik bir yasal düzenleme yapmayı düşünüyor musunuz?"(ANKA)

Soru önergesinin metni için lütfen tıklayınız

Viagra çok çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm almak zaten karar verin. Biz kulüp geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen biraz zaman beklemek zorunda.