Bayram gününde asker ailelerine verilecek en güzel hediye onları çocuklarıyla kavuşturmaktı.

"Erdoğan jesti askere yapsın"
CHP'li Akif Hamzaçebi: "15 askeri göndermekle sorunlar çözülmüş olmuyor.''

31.08.2011

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun beraberindeki heyetle, CHP'nin yardımlarını Somali'lilere ulaştıracağını belirterek, ''Onların bayramını kutlayacaklar. Kızılay aracılığıyla 75 bin tonluk bir gıda yardımını ulaştıracağız. Yardım paketi içinde sıvı yağ, bakliyat gibi malzemeler var'' dedi.

Hamzaçebi, CHP İstanbul İl Başkanlığında düzenlenen bayramlaşma töreninde, tüm vatandaşların bayramını kutladığını, sağlık ve sıhhat içinde millet olarak nice bayramlara kavuşulmasını dilediğini söyledi.

Hamzaçebi, Türkiye'nin bütün sorunlarını çözmüş, barış içinde yaşayacağı günleri en kısa sürede yakalayacağına inancının tam olduğunu ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Somali'ye gittiğini hatırlatan Hamzaçebi, ''Sayın Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyet, CHP'nin yardımlarını Somalililere ulaştıracak. Onların bayramını kutlayacak. Kızılay aracılığıyla 75 bin tonluk bir gıda yardımını ulaştıracağız. Yardım paketi içinde sıvı yağ, bakliyat gibi malzemeler var'' dedi.

Akif Hamzaçebi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın terhis olduğu halde güvenlik nedeniyle evlerine gidemeyen askerlerle bizzat ilgilenmesinin çok anlamlı olduğunu belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bayram gününde asker ailelerine verilecek en güzel hediye onları çocuklarıyla kavuşturmaktı. Ama onlar şanslı askerler. Zira orada 300 civarında asker var ve bu askerlerin terhis olmalarına rağmen güvenlik nedeniyle ulaşımları sağlanamıyor Evlerine dönemiyorlar. Eğer Sayın Başbakan bir jest yapacaksa, 300 askerimiz için yapsın. Ama bu olayın arkasında daha vahim olan şudur: Askerlerimiz, terhis olmalarına, hatta terhislerinin üzerinden uzunca bir zaman geçmiş olmasına rağmen memleketlerine dönemiyorlar. Çünkü yollar güvenli değil. Demek ki Güneydoğu'da ulaşımın güvenliği olmadığı bir ortam var. Bu, terör sorununun ciddi bir boyuta geldiğini göstermektedir. Öyle 15 askeri yurtlarına göndermekle sorunlar çözülmüş olmuyor.''

Hamzaçebi, eğitim, sağlık, altyapı ve kültürel faaliyetler gibi kıstaslar yönünden yapılan bir değerlendirmede, İstanbul'un, dünyada en yaşanılır 140 kent arasında 109'uncu sırada yer alarak, Katmandu'yu bile geride bıraktığını söyledi.

Türkiye'de yerel yönetim anlamında 1994 yılından bu yana iktidarda bulunan bir anlayışın olduğunu dile getiren Hamzaçebi, şunları kaydetti:

''AKP anlayışı, 1994 yılından bu yana belediyelerde iktidardadır. Bu anlayış, İstanbul'u dünyada ancak 109'uncu sıraya yerleştirebilmiştir. AKP belediyeciliğinin İstanbul'u getirdiği nokta felakettir. Bu anlayış devam ederse, İstanbul çok kısa bir süre sonra daha alt sıralara düşecektir. Planlamanın olmadığı, göçün engellenemediği bir İstanbul söz konusu. Bu nedenle Sayın Başbakan, CHP belediyelerine laf edeceğine oturup, İstanbul Büyükşehir Belediyesine baksın. 1994 yılından bu yana İstanbul'u nereden nereye götürdüğünü görsün.''

A.A.

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm almak zaten karar verin. Biz sirk geldi ve sevdim aldım. hemen kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen üç gün beklemek zorunda.