Terörün dayattığı çözümler çözümsüzlük demektir. Bunun için BDP'ye büyük görev düşüyor. Terörle arasına mesafe koyması gerekir.

BDP, ÖRGÜTLE ARASINA MESAFE KOYMALI Akif Hamzaçebi (CHP Grup Başkanvekili):
? BDP, "Biz yemin edip görevimize başlamak istiyoruz, terörü doğru bulmuyoruz" diye bir yaklaşım sergilerse Meclis olağanüstü toplanabilir ama hem bizim demokratik özerlik talebimizi görüşelim hem de yemin edelim gibi bir tavır doğru değildir. BDP'nin yemin edip göreve başlaması arzumuzdur. Demokrasi, bunu gerektirir. Terörün dayattığı çözümler çözümsüzlük demektir. Bunun için BDP'ye büyük görev düşüyor. Terörle arasına mesafe koyması gerekir.
? Halk oyuyla Meclis'te temsil hakkı elde eden BDP, Meclis'te olmalı. BDP'nin olmadığı bir parlamentoda yeni bir anayasa yapılması doğru değildir. Sayısal olarak yeterli çoğunluk bulunabilir ama toplum sözleşmesi tanımına uygun bir anayasa olmaz. BDP Kürt halkının Türkiye'deki tek temsilcisi değildir. Sorunun başka politikalarla çözülebileceğini düşünen Kürt kökenli vatandaşlarımız da var.
KÜRT SORUNU, REHİNE DURUMDADIR
? Türkiye'de bir Kürt sorunu olduğunu kabul etmek gerek! 'Kürt sorunu yoktur, terör sorunu vardır' demek meseleyi hafife almaktır. Görmezden gelmek, sorunu daha da büyütür. Sorun, farklılıklarımızı muhafaza ederek birlikte yaşamak sorunudur.
? Kürt sorunu, terörün rehinesi olmaktan çıkarılmalı.
Bu sorunu, örgütün elinden kurtarıp özgürce tartışabildiğimiz ölçüde herkesin kabul edebileceği bir çözüm getirebiliriz. Terör, hiçbir programın amaca ulaşması için araç olmamalıdır. Demokratik her talep Meclis'te tartışılır ve toplumun çoğunluğunun destek vereceği bir anlayışla çözülebilir.
? (Kılıçdaroğlu'nun 'TSK'nın motivasyonu düşük' sözlerine ilişkin olarak): TSK'nın güçlü bir motivasyona sahip olması için hükümetten ciddi moral desteği alması gerekir. Bu desteğin yeterli olmadığı yönünde bir kanaati ifade etti Sayın Kılıçdaroğlu. 13 askerimizin şehit düştüğü saldırıyla ilgili bizim için esas olan Genelkurmay'ın yaptığı açıklamadır. Diğer dedikoduları ciddiye almıyoruz.

 

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm almak zaten karar verin. Biz kulüp geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen bir hafta beklemek zorunda.