'Kürt sorunu yoktur' demekle, terör sorununu çözmüş olamazsınız''

-CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ:
-''GÜN, HÜKÜMETİN OTURUP BU KONUDA ÇÖZÜM ÜRETME GÜNÜDÜR.
'KÜRT SORUNU YOKTUR' DEMEKLE, SİZ BU SORUNU, TERÖR SORUNUNU ÇÖZMÜŞ OLAMAZSINIZ''
TBMM (A.A) - 15.07.2011 - Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay'ın, ''çiğ ifadeler duyuyorum'' sözleri, muhalefet milletvekillerinin tepkisine yol açtı.
TBMM Genel Kurulunda, Silvan'daki hain saldırı konusunda bilgi veren Atalay'ın konuşması sırasında, terörle ilgili sorunları çözen ülkelerin bunu iktidarı ve muhalefetiyle iç siyaset meselesi yapmadan işbirliği yaparak çözdüğünü söyledi. Muhalefet sıralarından kendisine laf atılması üzerine Atalay, ''Çok ciddi bir mesele konuşuyoruz. Çiğ ifadeler duyuyorum'' dedi.
CHP ve MHP sıralarından kendisine tepki gösterilmesi üzerine Atalay, ''Çok ciddi bir konuyu görüşüyoruz. Terör konusu iç siyaset malzemesi yapılmamalı, ortak mücadele verilmesi gereken ulusal dava olarak görülmeli. Herkes taşın altına elini koyarak gereken katkıyı vermelidir'' diye konuştu.
Atalay'ın konuşmasını tamamlamasının ardından grup başkanvekilleri söz aldı. 
-''TERÖR TEK BAŞINA ASKERİ OPERASYONLARLA ÇÖZÜMLENECEK BİR KONU DEĞİL''-
 CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi de Atalay'ın konuşmasını üzüntüyle dinlediğini belirterek, ''Kendisi böylesine hassas ve önemli bir günde Hükümetin terör konusundaki kararlılığını vurgulamak, bunun bir takım açılımlarını, ip uçlarını vermek yerine muhalefet partilerini eleştiren tavır sergiledi. Şu bir gerçek: Terör tabii ki tek başına askeri operasyonlarla çözümlenecek bir konu değildir. Ama bu demek değildir ki TSK terörle mücadelede görev almayacak. Gerçek olan şudur: TSK terörle mücadelede motivasyon yönünden Hükümetin gerekli desteğini bugüne kadar alamamıştır'' iddiasında bulundu. 
Hamzaçebi, Atalay'ın, CHP Genel Bakanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP'yi eleştiren üslup kullandığını, bunu Hükümet etme anlayışına yakıştıramadığını, doğru bulmadığını kaydederek, ''Gün Hükümetin oturup bu konuda çözüm üretme günüdür. 'Kürt sorunu yoktur' demekle, siz bu sorunu, terör sorununu çözmüş olamazsınız'' görüşünü ifade etti.
 (MEL-MAH)   
15.07.2011 19:54:14

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm seçip zaten karar verin. Biz alışveriş merkezi geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen biraz zaman beklemek zorunda.