Kürt sorunu, terörün elinde bir rehine durumundadır

-SİLVAN'DAKİ HAİN SALDIRI MECLİS GÜNDEMİNDE
-CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ:
-''KÜRT SORUNU TERÖRÜN ELİNDE REHİNE DURUMDADIR''
FOTOĞRAFLI)
TBMM (A.A) - 15.07.2011 - CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, ''Kürt sorununun, terörün elinde bir rehine durumunda olduğunu'' söyledi.
TBMM Genel Kurulunda gündemdışı söz alan Hamzaçebi, 1980'li yıllardan beri, terörle mücadelede askerlerin şehit olduğunu, birçok askerin yaralandığını ifade etti. Her olayın ardından Meclis kürsüsünden acıların ve üzüntülerin ifade edildiğini anlatan Hamzaçebi, ancak daha sonra Türkiye'nin tekrar normal gündemine döndüğünü, bu konuların unutulduğunu, terörün yine can almaya devam ettiğini kaydetti.
Terör örgütüne karşı bütün siyasi partilerin, toplumun, milletin dimdik ayakta durması gerektiğini dile getiren Hamzaçebi, Türkiye'nin, terör örgütünün tehdidiyle hiçbir şekilde adım atmayacağını anlattı. Buna en başta milletin müsaade etmeyeceğine belirten Hamzaçebi, ''Bugün yapılması gereken teröre karşı el birliği ile mücadele etmektir ve terörü Türkiye'nin gündeminden çıkarmaktır. Terörü sonlandırma amaçlı bütün girişimleri ortaya koyarken, terörün elinde rehine durumda olan Kürt sorununu kurtarmaktır. Kürt sorunu terörün elinde rehine durumdadır. Bu rehinenin örgütün elinden kurtarılmadığı sürece soruna sağlıklı çözümler üretilme şansı yoktur'' dedi.
Hamzaçebi, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Kürt kökenli vatandaşlarınızın ne istediği sorusuna cevap verebilmek için bütün vatandaşlarımıza kulak vermek gerekir. Bugün Kürt kökenli vatandaşlarımızın içinde terör örgütüne sempati duyanlar veya onu destekleyenler olduğu gibi, o örgüte sempati duymayanlar, tercihini devletten yana yapanlar veya üniter yapıdan yana yapanlar da vardır.
Yine bir kısmı bağımsızlık istese de, bir kısmı federasyon istese de, bir kısmı özerk bölge istese de; sorunun Türkiye Cumhuriyeti'nin üniter yapısı içinde, demokratik açılımlarla çözülebileceği inancında olan çok önemli bir kesimimiz vardır. Bu sorunun çözümü, Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yaşayan bütün vatandaşlarımızın uzlaşması ile varılacak bir çözüm olmak zorundadır.''
Hamzaçebi, toplumun büyük kesimini ikna etmeyen bir çözümün, çözüm olamayacağını kaydetti. DTK'nın ''özerklik'' açıklamasına da değinen Hamzaçebi, bu açıklamanın, vatandaşların büyük çoğunluğunun kabul etmediği ve etmeyeceği bir tavır olduğunu ifade etti.
Soruna sağduyu ile yaklaşılması gerektiğinini anlatan Hamzaçebi, ''Türkiye artık zaman kaybetmemeli. Sorun, birbirimizle iletişim kurma sorunudur'' dedi.
?
(KUB-MLT-SÜF)
15.07.2011 19:19:32

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm bulmak zaten karar verin. Biz mağazasında geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen tam olarak bir saat beklemek zorunda.