Özel yetkili ağır ceza mahkemelerinin kaldırılması için geçen dönem verdikleri kanun teklifini yeniledi

 -CHP'LİLERİN ''ÖZEL YETKİLİ MAHKEMELER KALDIRILSIN'' TEKLİFİ

-CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ, GEÇEN DÖNEM VERDİKLERİ TEKLİFİ YENİLEDİ


TBMM (A.A) - 14.07.2011 - CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi ve milletvekili arkadaşları, özel yetkili ağır ceza mahkemelerinin kaldırılması için geçen dönem verdikleri kanun teklifini yeniledi.

Teklif, kanunun yürürlüğe giriş tarihiyle özel yetkili ağır ceza mahkemeleri ve savcılıklarının yetki ve görevlerinin sona ermesini öngörülüyor. Buna göre, bu mahkemelerin yargıç ve savcıları, kadrolarıyla ağır ceza mahkemelerine devredilecek. Mahkeme başkanları ve Cumhuriyet Savcıları, adli yargı ilk derece ağır ceza mahkemeleri statüsünde görevlerine devam edecek; başka bir göreve atanmalarına HSYK karar verebilecek.

Mevcut soruşturma ve dava dosyaları, ayrıca bir karar verilmesine gerek kalmaksızın, durumlarına, mahiyetlerine ve kanun hükümlerine göre, bulundukları aşamadan itibaren bu mahkemelerin bulunduğu adli kaza merkezlerindeki adliyelerde görev yapan ağır ceza mahkemelerine ve Cumhuriyet Başsavcılıklarına intikal ettirilecek.

Teklif, CMK'nın 250, 251 ve 252. maddelerinin yürürlükten kaldırılmasını öngörüyor.

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan ve arkadaşları da dün aynı içerikli kanun teklifini TBMM Başkanlığına sunmuştu. 

(ALP-EHK)

14.07.2011 11:50:28

Viagra çok çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm almak zaten karar verin. Biz pazar geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen biraz zaman beklemek zorunda.