Ortak açıklama yapıldı

 
-AKP VE CHP YÖNETİCİLERİNİN GÖRÜŞMESİ

-GÖRÜŞME SONRASI YAPILAN YAZILI AÇIKLAMADAN:

-''YASAMA FAALİYETLERİNE KATILMAMIŞ MİLLETVEKİLLERİNİN YEMİN EDEREK, MECLİS ÇALIŞMALARINA İŞTİRAK ETMELERİNİ VE KATKI SAĞLAMALARINI ARZU EDİYORUZ''

-''SON SEÇİMLERLE BİRLİKTE YÜZDE 95 SEVİYELERİNDE YÜKSEK BİR TEMSİL ORANINI YANSITAN TBMM, MİLLETİMİZİN YENİ BİR ANAYASA YAPILMASI TALEBİYLE BİRLİKTE BİRLEŞTİRİLEREK DEĞERLENDİRİLDİĞİNDE, TÜM SİYASİ PARTİLER İÇİN UYGUN BİR UZLAŞMA ZEMİNİ OLUŞTURMAKTADIR''

-''ORTAYA ÇIKAN BU TARİHİ FIRSAT, TOPLUMSAL SÖZLEŞME TANIMINA UYGUN BİR ANAYASA YAPILMASI HEDEFİ İÇİN KULLANILMALIDIR''


TBMM (A.A) - 11.07.2011 - AKP ve CHP yöneticilerinin toplantısı sonrasında yapılan açıklamada, yasama faaliyetlerine katılmayan milletvekillerinin yemin ederek, Meclis çalışmalarına iştirak etmelerinin arzu edildiği belirtildi.

AKP ve CHP yöneticilerinin, geçen cuma ve bugün yapılan toplantılarından çıkan sonuç ''basın açıklaması'' başlığıyla duyuruldu.

Yazılı açıklamada, toplantılara katılan AKP Grup Başkanvekilleri Nurettin Canikli ve Ahmet Aydın ile AKP Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, CHP adına Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP Kırklareli Milletvekili Turgut Dibek ve İstanbul Milletvekili Aydın Ayaydın'ın imzası yer aldı.

Açıklamada, TBMM'nin, Türkiye Cumhuriyeti'ni kuran, Kurtuluş Savaşı'nı yöneten ve olağanüstü koşullarda dahi toplanarak, bugün yaşanılanlarla kıyaslanamayacak, çok daha büyük sorunların üstesinden gelen bir Meclis olduğu vurgulandı.

Halkın egemenliği ve milletin iradesinin, seçilmiş ve vekalet verilmiş milletvekilleri aracılığıyla TBMM'de hayata geçirileceği ifade edilen açıklamada, şöyle denildi:

''Bu çerçevede tüm siyasi partilerin ve milletvekillerinin, milletimizin kendilerine verdiği bu onurlu görevi yerine getirmeleri için TBMM'de olmaları gerektiğine inanıyoruz. 12 Haziran seçimleri sonrasında bazı milletvekillerinin yemin etmeyerek, yasama faaliyetlerine katılmamaları eksikliktir. Son seçimlerle birlikte yüzde 95 seviyelerinde yüksek bir temsil oranını yansıtan TBMM, milletimizin yeni bir anayasa yapılması talebiyle birlikte birleştirilerek değerlendirildiğinde, tüm siyasi partiler için uygun bir uzlaşma zemini oluşturmaktadır. Ortaya çıkan bu tarihi fırsat, toplumsal sözleşme tanımına uygun bir anayasa yapılması hedefi için kullanılmalıdır.

Siyaset kurumu için sorunların gündeme getirileceği, tartışılacağı, değerlendirileceği ve çözüm bulunacağı yegane ortam TBMM'dir. Siyasi partiler, sorunların çözümü için TBMM zemininde olmalıdır.

Bu inançla, anayasa dahil, tüm mevzuatın hukukun üstünlüğü çerçevesinde ve kuvvetler ayrılığı ilkesi dikkate alınarak, özgürlükleri genişletici bir anlayışla yorumlanması ve uygulanması gerektiğine inanıyoruz.

Sonuç olarak, Meclisin açılışından bugüne kadar yasama faaliyetlerine katılmamış olan milletvekillerinin yemin ederek, Meclis çalışmalarına iştirak etmelerini ve katkı sağlamalarını arzu ediyoruz.''

(COŞ-MLT-MEL-SÜF)

11.07.2011 15:11:22

Viagra çok çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm seçip zaten karar verin. Biz kulüp geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen biraz zaman beklemek zorunda.