Mecliste gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hamzaçebi

-CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ:

-''SAYIN MECLİS BAŞKANI'NIN 'YEMİN ETMEME KARARINIZI GÖZDEN GEÇİRİN' ÇAĞRISINI, 'İDDİALARINIZDAN VAZGEÇİN GELİN YEMİN EDİN ÇAĞRISI' OLARAK DEĞERLENDİRMİYORUM''


TBMM (A.A) - 08.07.2011 - CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in, ''Yemin etmeme kararınızı gözden geçirin'' çağrısını, ''İddialarınızdan vazgeçin, gelin yemin edin'' çağrısı olarak değerlendirmediğini söyledi.

Mecliste gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hamzaçebi, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, ''Yemin edinceye kadar CHP'li vekillerin maaşlarının yatırılmamasını'' istediğine yönelik bir soru üzerine, bunun bir restleşme unsuru ya da çözüm sürecini tıkayan bir değerlendirme olmadığını belirtti.

Bu konunun milletvekillerinin kendi kişisel kararlarına bağlı bir olay olduğunu ifade eden Hamzaçebi, ''Yani CHP Grubu, grup başkanvekili, Meclis Başkanı'na bir yazı yazarak 'maaşları ödemeyin' diyemez. Maaşlar konusunda, özlük hakkı olduğu için her milletvekili bu konuda kendi kararını kendisi özgürce verebilir. Ancak tabii ki Sayın Genel Başkan'ın bu konuda göstereceği bir hassasiyeti CHP Grubu göz ardı etmez'' dedi.

Hamzaçebi, ''Çözüm sürecine gelinmişken Sayın Başbakan'ın dünkü kapalı toplantıda sert sayılabilecek söylemleri vardı. Bunu nasıl karşılıyorsunuz?'' sorusuna ise ''Sayın Başbakan bunu kapalı grup toplantısında söylüyor. Yani bir yerde bir aile toplantısında, ailenin reisi görüşlerini ifade edebilir. Bunu çözümü, uzlaşma sürecini tıkayan bir değerlendirme olarak almıyorum'' yanıtını verdi. Hamzaçebi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın önceki gün kamuoyuna yaptığı açıklamalarda olumlu ve sıcak mesajlar verdiğini, bu mesajların halen geçerli olduğuna inandığını kaydetti.

Akif Hamzaçebi, başka bir soruyu yanıtlarken, TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in ''CHP yemin etmeme kararını gözden geçirsin'' ifadesinin, ''İleri sürdüğü bütün iddiaları ortadan çeksin, vazgeçsin, gelsin yemin etsin'' anlamına gelmediğini söyledi.

Hamzaçebi, şöyle devam etti:

''Çünkü bu cümlenin öncesinde, Sayın Meclis Başkanı, grup başkanvekillerinin bir araya gelebileceği ihtimalinden söz ediyor. İhtimal diyorum, çünkü Sayın Meclis Başkanı, Sayın Başbakan ile görüşmeden 'ben grup başkanvekillerini bir araya getireceğim' açıklamasını yapamaz. Bu nedenle, 'yemin etmeme kararınızı gözden geçirin' çağrısını, 'iddialarınızdan vazgeçin gelin yemin edin çağrısı' olarak değerlendirmiyorum. Öyle olsaydı, bugün Sayın Meclis Başkanı çözümde mesafe almak amacıyla bir dizi görüşme yapıyor, onları yapmazdı.''

(KUB-ERD)

08.07.2011 14:09:24

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm almak zaten karar verin. Biz pazar geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen bir hafta beklemek zorunda.