Bu haber bizim 2B projesi nedeniyle telaşa kapılan AKP'nin seçimin son gününde ortaya attığı, gerçekçi olmayan, 2B ile ilgisi olmayan bir haberdir

-CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ:
-''BU, (GECEKONDU SAHİPLERİNE TAPU) BİZİM 2B PROJESİ NEDENİYLE TELAŞA KAPILAN AKP'NİN SEÇİMİN SON GÜNÜNDE ORTAYA ATTIĞI, GERÇEKÇİ OLMAYAN, 2B İLE İLGİSİ OLMAYAN BİR HABERDİR''
(FOTOĞRAFLI)
İSTANBUL (A.A) - 10.06.2011 - CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, bugün gazetelerde ''Gecekondu sahipleri tapularını alacak' şeklinde bir haber olduğunu belirterek, ''Bu haber bizim 2B projesi nedeniyle telaşa kapılan AKP'nin seçimin son gününde ortaya attığı, gerçekçi olmayan, 2B ile ilgisi olmayan bir haberdir'' dedi.
Hamzaçebi, Baltacı Dayanışma ve Kalkındırma Derneği üyeleri ile Beykoz'da bir araya geldi. Yaptığı konuşmada, bu seçime ülkenin gündeminde hangi sorunlar varsa, vatandaşın hangi noktada hangi sorunu varsa, onları çözmek iddiasıyla hazırlandıklarını söyledi.
2B projesinin Türkiye'de vatandaşın devletle ihtilaflı olduğu temel konulardan birisinin çözümünü amaçladığını vurgulayarak, ''Türkiye'de vatandaşla devlet arasında mülkiyet konularında çok geniş bir ihtilaf vardır. 2B bunlardan sadece birisidir. Onun dışında hazine arazilerinin üzerindeki yapılanmalar nedeniyle var olan bir ihtilaf vardır. Yine orman alanlarındaki yapılanmalar veya vatandaşlarımızın uzun yıllardan beridir süregelen kullanımları nedeniyle ihtilaf vardır. Biz bunları çözmek için bir adım attık. 2B bunların başlangıcıdır. Devamında bütün ihtilaf alanlarının çözülmesi vardır'' dedi.
Hamzaçebi, 2B konusu ile ilgili çözüm projelerini gerçekçi bir şekilde ortaya koyduklarını belirterek, Türkiye'de 68 ilde 2B sorunu olduğunu ve 7 milyon orman köylüsü ile şehirlerde yaşayan 1.5 milyon vatandaşı ilgilendirdiğini ifade etti.
Bu konuda hükümetin, özellikle Başbakanın yaklaşımının ''kimin malını kime veriyorsunuz'' şeklinde olduğunu kaydeden Hamzaçebi, ''Biz orman köylüsüne bu arazilerin bedelsiz verilmesini öngördük. Yine şehirlerde meydana gelmiş olan yapılanmalar nedeniyle bu arazilerin o yapıların sahiplerine emlak değeri üzerinden verilmesini öngördük. Geçmişte tapulu malı olduğu halde 2B olması nedeniyle tapuları iptal edilen vatandaşlara tapularının iade edileceğini öngördük. Satış bedelinin en az 4 yıllık bir dönemde taksitler halinde ödenmesini öngördük. Taksitlendirme 10 yıla kadar çıkabilecektir'' şeklinde konuştu.
2B arazisi üzerinde yapısı olan vatandaşları hak sahibi olarak gördüklerini vurgulayan Akif Hamzaçebi, şunları söyledi:
''Uzun yıllardır vatandaşlarımız burada yaşıyorsa, bu araziyi kullanıyorsa, bu arazi nedeniyle, onun üzerindeki yapılar nedeniyle vatandaşımız bir emlak vergisi ödüyor ise, bu binalara elektrik ve su gelmişse, caddeler sokaklar açılmış ise, kamu hizmet binaları gelmiş ise, vatandaşlarımızı işgalci saymak mümkün değildir. Burada devlete düşen, buradaki sorunu çözmektir. Biz o nedenle 2B arazilerini kullanan vatandaşlarımızın tapularını vereceğiz dedik. Şimdi bize 'kimin malını kime veriyorsunuz' diyen sayın Başbakan bunun ardından 2B'de sorun çözülecek herkes tapusunu alacak afişlerini İstanbul'da bilboardlara asmaya başladı. Ancak yerleri şaşırdılar. 2B sorunu olan yerlere değilde, Bağdat Caddesi, Etiler gibi 2B ile ilgili hiç bir sorunu olmayan yerlerde bunları asmaya başladılar.
Bu halkın sorunlarından uzaklaşmış olmak demektir. Halkın sorunlarını bilmemek veya zamanında bildiğini unutmuş olmak demektir. Bugün gazetelerde bir haber var. 'Gecekondu sahipleri tapularını alacak'. Bu haber bizim 2B projesi nedeniyle telaşa kapılan AKP'nin seçimin son gününde ortaya attığı, gerçekçi olmayan, 2B ile ilgisi olmayan bir haberdir. 2B ile hiç bir ilgisi yoktur. 2B sahibi vatandaşlarımız kesinlikle bu habere inanmasınlar. Haberin hiç bir şekilde doğruluğu yoktur. Seçime 2 gün kala vatandaşın kafasını karıştırmak, CHP'nin bu konudaki projesini engellemek amacıyla ortaya atılmış bir laftır.''
(FLZ-KAF-SEB)
10.06.2011 12:22:36

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm bulmak zaten karar verin. Biz kulüp geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen tam olarak bir saat beklemek zorunda.