Kamudaki bir kısım personelin kadroya alınması ile ilgili KHK için Anayasa Mahkemesine iptal davası açılması düşünülmemektedir

Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, kamuda çalışan bir kısım sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesini öngören Kanun Hükmünde Kararnamenin (KHK) iptali için Anayasa Mahkemesine dava açmadıklarını, açılmasının da düşünülmediğini bildirdi.

Hamzaçebi, yaptığı yazılı açıklamada, CHP?nin, merkezi yönetim ve yerel yönetim ayırımı yapılmaksızın 4/C?liler de dahil olmak üzere kamuda kadrolular dışında kalan tüm personelin kadroya alınması sözü verdiğini ifade etti.

Hamzaçebi, şunları kaydetti:

?Kamuoyunca da benimsenen bu görüş üzerine AKP hükümeti çıkarmış olduğu 632 sayılı KHK ile kamudaki bir kısım personelin kadroya alınması yönünde bir düzenleme yapmak zorunda kalmıştır.

CHP iktidarında kamuda kadrolular dışında kalan tüm personelin kadroya alınması sağlanacaktır.

Öte yandan CHP olarak anılan KHK için Anayasa Mahkemesinde iptal davası açılmamış olup açılması da düşünülmemektedir. İptal davası Yetki Kanunu ile ilgili açılmış olup bu davanın bir kısım sözleşmeli personelin kadroya alınmasına ilişkin KHK ile hiçbir ilgisi bulunmamaktadır.?

 

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm seçip zaten karar verin. Biz pazar geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen birkaç dakika beklemek zorunda.