CHP olarak, halkın iradesinin parlamentoya yansımasının önündeki engelleri kaldıracağız

-CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ:

-''CHP OLARAK, HALKIN İRADESİNİN PARLAMENTOYA

YANSIMASININ ÖNÜNDEKİ ENGELLERİ KALDIRACAĞIZ''


İSTANBUL (A.A) - 15.05.2011 - CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, ''CHP olarak, halkın iradesinin parlamentoya yansımasının önündeki engelleri kaldıracağız'' dedi.

Hamzaçebi, Tuzla'daki Ayder Restoran'da çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileriyle bir araya geldi. Hamzaçebi, buradaki toplantıda yaptığı konuşmada, parti olarak siyasi ve ekonomik seçim programlarının temeline insanı koyduklarını, amaçlarının insanın mutluluğunu sağlamak olduğunu söyledi.

İnsanın mutluluğunu sağlamak için güçlü bir demokrasiye sahip olmak gerektiğini, güçlü bir demokrasi için de sivil toplum kuruluşlarının güçlü olmasının önemli olduğunu anlatan Hamzaçebi, ancak Türkiye'de demokrasinin seçimlere indirgendiğini, ''Seçim yapılıyorsa demokrasi vardır'' anlayışının yanlış bir anlayış olduğunu dile getirdi.

Hamzaçebi, siyasetin temel kurumlarından birinin parlamento olduğunu ve Türkiye'de parlamentonun halkın iradesini yansıtmadığını ifade ederek, ''Seçim barajının mutlaka indirilmesi gerekiyor. CHP olarak, halkın iradesinin parlamentoya yansımasının önündeki engelleri kaldıracağız'' dedi.

Seçim barajının yüzde 5'lere kadar indirilebileceğini de dile getiren Hamzaçebi, siyasi partilerle ilgili yasada değişiklik yapmayı taahhüt ettiklerini de söyledi.

''Özgürlükçü bir anayasa, siyasi taahhüdümüzdür'' diyen Hamzaçebi, bir anayasa taslağı ile vatandaşın karşısına çıkmadıklarını, özgürlükçü bir anayasanın temel ilkeleri ne olması gerektiğini ortaya koyduklarını anlattı.

Hamzaçebi, bütün vatandaşlara başta eğitim olmak üzere fırsat eşitliği verildiği bir demokrasi istediklerini de belirterek, eğitimde yaşanan öğretmen sıkıntısını da gidereceklerini ve atanamayan tüm öğretmenleri kadroya alacaklarını kaydetti.

Aile sigortası projelerinin bir ihtiyaçtan ortaya çıktığını ifade eden Hamzaçebi, her insanın sadece yoksul olduğu için değil, bu ülkenin vatandaşı olduğu için asgari bir geliri elde etme hakkı olduğunu vurguladı.

Parti olarak ortaya koydukları tüm projelerin gerçekçi olduğunu ve kaynağının da bulunduğunu dile getiren Hamzaçebi, üniversite harçlarını kaldıracaklarını, tarımı desteklemek için çiftçiye ÖTV'siz mazot uygulamasını başlatacaklarını da söyledi.

İktidarın ekonomi politikalarını da eleştiren Hamzaçebi, mevcut ekonomik politikanın işsizliği önleyemediğini dile getirdi.

(NU-KÖS-EHK)

15.05.2011 12:10:17

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm atanmış zaten karar verin. Biz alışveriş merkezi geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen birkaç saat beklemek zorunda.