Esas mesele, ekonomiyi yeniden üretir ve istihdam yaratır hale getirmek

-CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ:

-''TÜRKİYE'DE ESAS MESELE, EKONOMİYİ YENİDEN ÜRETİR VE İSTİHDAM YARATIR HALE GETİRMEKTİR''


İSTANBUL (A.A) - 10.05.2011 - CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, ''Türkiye'de esas mesele, ekonomiyi yeniden üretir ve istihdam yaratır hale getirmektir'' dedi.

Akif Hamzaçebi, Ataşehir Yeni Çamlıca Mahallesi'ndeki Bartın İlçeleri ve Köyleri Yardımlaşma Derneğini ziyaretinde yaptığı konuşmada, bu seçimde partinin projelerini halkın sorunlarından hareketle hazırladıklarını söyledi.

Siyasi programlarının hareket noktasını ülkedeki demokrasiyi kökleştirmek, insan hak ve özgürlüklerini en üst düzeye çıkarmak olarak nitelendiren Hamzaçebi, 12 Eylül 2010 referandumundan sonra vatandaşın daha özgür olduğunu söylemenin mümkün olmadığını ifade etti.

Hamzaçebi, 9 yıldır iktidarda olanların mağdur rolü oynamaya hakkı olmadığını belirterek, AKP'nin halkı ve kendi tabanını temsil etmediğini ileri sürdü.

Özgürlükler ve eşitlikler üzerine kurulu, vatandaşın özgürlüğü karşısında devletin gücünün sınırlandırıldığı bir anayasayı taahhüt ettiklerini kaydeden Hamzaçebi, toplumda huzuru ve barışı sağlayan bir anayasa yapılması gerektiğini söyledi.

Hamzaçebi, Türkiye'nin gerçek gündeminin ekonomik sıkıntılar ve işsizlik olduğunu belirterek, ''Türkiye'de esas mesele, ekonomiyi yeniden üretir ve istihdam yaratır hale getirmektir'' dedi.

Türkiye'de 5 milyon işsiz olduğunu ifade eden Hamzaçebi, iş alanı yaratan bir ekonomik politika uygulamayı taahhüt ettiklerini söyledi.

Hamzaçebi, 2B arazileriyle ilgili projelerini de hatırlatarak, 2B arazilerini orman köylüsüne bedava vereceklerini, bunun da milletin malını millete vermek olduğunu sözlerine ekledi.

(NU-TUR-HAN)

10.05.2011 22:27:08

Viagra çok lezzetli yemek değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm almak zaten karar verin. Biz pazar geldi ve sevdim aldım. hemen kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen tam olarak bir saat beklemek zorunda.