Biz insanımızı daha özgür kılacak bir anayasa taahhüt ediyoruz

-CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ:

-''12 EYLÜL 2010 REFERANDUMUNDAN SONRA İNSANIMIZIN DAHA ÖZGÜR OLDUĞUNU SÖYLEMEK MÜMKÜN DEĞİL. BİZ İNSANIMIZI DAHA ÖZGÜR KILACAK BİR ANAYASAYI TAAHHÜT EDİYORUZ''

İSTANBUL (A.A) - 08.05.2011 - CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, ''12 Eylül 2010 referandumundan sonra insanımızın daha özgür olduğunu söylemek mümkün değil. Biz insanımızı daha özgür kılacak bir anayasayı taahhüt ediyoruz'' dedi.

Hamzaçebi, Ümraniye'deki İstanbul Anadolu Yakası Esnaf, Sanatkar ve İşadamları Kültür ve Dayanışma Derneğini ziyaretinde yaptığı konuşmada, demokrasilerde özgürlük ve eşitlik kavramlarının güvence altına alınmasının önemine vurgu yaptı.

AK Parti'nin yeni bir anayasa yapma vaatlerine değinen Hamzaçebi, insanların daha çok özgürlüğe kavuşmasında anayasanın önemli olduğunu belirtti.

Hamzaçebi, ''12 Eylül 2010 referandumundan sonra insanımızın daha özgür olduğunu söylemek mümkün değil. Biz insanımızı daha özgür kılacak bir anayasayı taahhüt ediyoruz'' diye konuştu.

Konuşmasında yüzde 10'luk seçim barajının, demokrasinin önünde engel olduğunu da öne süren Hamzaçebi, başkanlık sistemini de Türkiye için gerçekçi bulmadıklarını söyledi.

Hamzaçebi, iktidarın ekonomi politikalarını da eleştirerek, ''Türkiye'nin son 8 yıldır ortalama olarak, Afrika ülkelerinin ortalaması kadar büyüdüğünü ve bu büyümenin de istihdama yansımadığını, işsizliğin arttığını'' savundu.

''İstihdam yaratmayan bir büyümeyle Türkiye hiçbir yere varamaz'' diyen Hamzaçebi, 5 milyon işsizin varolduğunu ve iktidarın bu işsizlere bir istatistik rakam olarak baktığını ileri sürdü.

İstihdamın önündeki engellerden birinin de bu alandaki vergilerin yüksekliği olduğunu ifade eden Hamzaçebi, CHP'nin iktidara gelmesi halinde bu vergileri aşağıya çekeceklerini söyledi. 

Partisinin ekonomi politikalarını anlatan Hamzaçebi, esnafın krediye ulaşımını kolaylaştıracaklarını ve kullandığı krediyi de 5 katına çıkaracaklarını vaat etti.


-BAŞÖRTÜ MESELESİ-


 Ziyaret sırasında bir esnafın, annesi başörtülü, kendisi de imam hatip lisesi mezunu olduğu için uzman erbaş olamadığını ifade etmesi üzerine Hamzaçebi, ''Bu anlayışı yanlış buluyorum. Kimse eşi, annesi başörtülü diye bir kamu kurumundan dışlanamaz. Böyle bir tablo CHP iktidarında yaşanmayacaktır'' dedi.

Şu anda üniversitelerde başörtüsünün sorun olmaktan çıktığını da dile getiren Hamzaçebi, ''Sorun, başörtüsünü siyasi konu yapıp, bunun üzerinden siyaset yapmaktır. Başörtüsünü siyasi mesele olmaktan çıkardığımız anda bu sorun çözülecektir'' diye konuştu.

(NU-SOY-EAY)

08.05.2011 17:56:42

Viagra çok çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm kullanımı zaten karar verin. Biz pazar geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen bir hafta beklemek zorunda.