Erdoğan'ın 2B eleştirisine Hamzaçebi'den yanıt

Erdoğan'ın 2B eleştirisine Hamzaçebi'den yanıt


25.04.2011 08:05


CHP Grup Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi Şile'de partililerle buluştu.
Şile CHP İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği etkinliğe katılan Hamzaçebi, konuşma yaptı. Anadolu yakasında mitingler yapan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'nin 2B projesini eleştirdiğini hatırlatan Hamzaçebi, "Nasıl ki aile sigortasında vatandaşa Başbakan'dan ayrı bakıyorsak, 2B'de de ayrı bakıyoruz." dedi.

Devletin, milletin sorunlarını çözmek için var olduğunu söyleyen Hamzaçebi, 'Şimdi Şile'deki vatandaşlarımız, orman köylüsüdür bunlar anayasaya göre, atasından dedesinden kalma yerleri kullanıyorsa, ben sana bunları rayiç bedelden satacam demeye, devletin ya da herhangi bir yetkilinin, Başbakanın hakkı var mıdır?" diye konuştu. Köylünün üretici kesimin en yoksulu olduğunu ve köylüye tarımda kullanılacak arazinin bedelsiz verilebileceğini söyleyen Hamzaçebi, " İhtiyacı için ev yapmış kişiye de, bir başka tapulu evi yok ise, inşaat yaptığı o araziyi emlak vergi değerinden verelim. Bu vatandaşımız orayı rayiç bedelden satın alma imkanına sahip değil. Devlet, vatandaştan alabildiğine rant elde etmek için yoktur." dedi. Hamzaçebi, arazilerini yatırım için kulananlara rayiç bedel uygulanmalı diye konuştu.

Nurcan KIRCALI -İstanbul -DHA

 

Viagra çok çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm almak zaten karar verin. Biz sirk geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen biraz zaman beklemek zorunda.