Protestoyu yapan seyircidir, seyirciye kızmak doğru değil

-TÜRK TELEKOM ARENA'NIN AÇILIŞI

-CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ HAMZAÇEBİ:

-''ANCAK SONUÇTA PROTESTOYU YAPAN SEYİRCİDİR, SEYİRCİYE
KIZMAK DOĞRU DEĞİL''

-''SAYIN BAŞBAKAN'IN 'O STATTA GALATASARAY'IN BİR ALLAH
KURUŞU YOK' CÜMLESİ DOĞRUYU YANSITMIYOR''

-''SAYIN BAŞBAKAN'IN TEŞEKKÜR BEKLERKEN PROTESTO İLE
KARŞILAŞMASI HOŞ OLMADI''


TBMM (A.A) - 17.01.2011 - CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın yapımına emek ve destek verdiği Türk Telekom Arena'nın açılışında ''Teşekkür beklerken protesto ile karşılaşmasının hoş olmadığını'' belirterek, ''Ancak sonuçta protestoyu yapan seyircidir, seyirciye kızmak doğru değil'' dedi.

Hamzaçebi, AA'ya muhabirine yaptığı açıklamada, Erdoğan'ın stadın açılışında karşılaştığı ''tribün protestosu'' ile ilgili psikolojisini anladığını ifade etti. Hamzaçebi, ''Kendisinin ve TOKİ'nin yapımına emek ve destek verdiği bir stadın açılışında teşekkür beklerken protesto ile karşılaşması şüphesiz hoş olmadı. Ancak sonuçta protestoyu yapan seyircidir. Seyirciye kızmak doğru değil. Veya seyirciye kızıp kulübe kızmak doğru değil'' diye konuştu.

Erdoğan'ın ''O statta Galatasaray'ın bir Allah kuruşu yoktur'' dediğini anımsatan Hamzaçebi, şu görüşleri dile getirdi:

''Cümle, doğruyu yansıtmıyor. Galatasaray yaklaşık 30 yıl süreyle kullanım hakkına sahip olduğu Ali Sami Yen Stadını yeni stadın yapımı karşılığında TOKİ'ye devretmiştir. TOKİ, Ali Sami Yen'in arazisini 475 milyon TL'ye satmıştır. Yani, Türk Telekom Arena'nın yapımı nedeniyle Galatasaray'ın TOKİ'ye, dolaylı olarak da Hazine'ye yapmış olduğu 475 milyon TL'lik bir katkı vardır. Bu, görmezlikten gelinemez. Eğer 'yeni statta Galatarasay'ın hiç parası yoktur, tamamı devletin olanakları ile yapılmıştır' denilirse o zaman bu olanağı bütün spor kulüplerine tanımak gerekir.''

Stadın yapımına verdiği destek nedeniyle Başbakan Erdoğan ve TOKİ'ye teşekkür eden Hamzaçebi, ''Bu desteğin diğer spor kulüplerine yaygınlaşmasını diliyorum'' dedi.

(VG-KAK)

17.01.2011 12:46:37

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm almak zaten karar verin. Biz mağazasında geldi ve sevdim aldım. hemen kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen tam olarak bir saat beklemek zorunda.