TBMM Başkanı Şahin, Grup Başkanvekilleriyle biraraya geldi

-TBMM BAŞKANI ŞAHİN, GRUP BAŞKANVEKİLLERİYLE BİR ARAYA GELDİ

-TBMM ADALET KOMİSYONU BAŞKANI İYİMAYA'NIN DA KATILDIĞI TOPLANTIDA,

TÜRK TİCARET, BORÇLAR VE HUKUK MUHAKEMELERİ KANUNU TASARILARININ

11-20 OCAK TARİHLERİ ARASINDA GENEL KURULDA GÖRÜŞÜLMESİ ELE ALINDI

-TÜRK TİCARET KANUNU TASARISI İÇİN ALT KOMİSYON TEKRAR ÇALIŞACAK 

-AKP GRUP BAŞKANVEKİLİ ELİTAŞ:

-''UZLAŞMAMIZA GÖRE 25 SAATTE 3 BİN MADDEYİ GÖRÜŞECEĞİZ''


06.01.2011 - TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Türk Ticaret, Borçlar ile Hukuk Muhakemeleri Kanunu tasarılarının Genel Kurulda görüşülmesi konusunda grup başkanvekilleriyle bir araya geldi.

Şahin'in başkanlığında gerçekleşen ve yaklaşık 2 saat süren toplantıya, AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır, BDP Grup Başkanvekili Bengi Yıldız ile TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya da katıldı.

Elitaş, toplantının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, tasarıların görüşülmesi konusunda daha önce varılan uzlaşmanın geçerli olduğunu belirtti.

Türk Ticaret Kanunu Tasarısında 85 değişiklik önergesi üzerinde anlaştıklarını belirten Elitaş, ''Genel Kurulda arkadaşlarımız 9 farklı önerge verecek. Türk Ticaret Kanunu Tasarısı için alt komisyon Pazartesi günü tekrar toplanacak; MHP'nin verdiği 46 önerge tekrar görüşülecek. Diğer siyasi partilerin önergeleri varsa, onların da önergeleri görüşülecek'' dedi.

Elitaş, Türk Borçlar Kanunu Tasarısı üzerinde 5, Hukuk Muhakemeleri Kanunu Tasarısı üzerinde ise 2-3 önerge verileceğini kaydederek, 100 önerge üzerinde uzlaşma sağlandığını, buna karşılık 10-12 önergede ise uzlaşma bulunmadığını bildirdi. Elitaş, ''10 önergeyle ilgili nasıl bir yol izlenecek?' sorusuna karşılık, ''10 önerge konusunda her siyasi parti kendi teklifini getirecek, değerlendirilecek, bakılacak. Onlar bu 10 önergeyle değişiklik istiyor, biz aynen kalsın diyoruz'' karşılığını verdi.

Meclis tarihinde 4 siyasi partinin, 3 Aralıkta bir araya gelip kamuoyuna deklare ettiği ve altına imza attığı usul ve esasların dışına çıkılmadığını kaydeden Elitaş, toplantıda başka kanunlarla ilgili hiçbir talebin masaya getirilmediğini söyledi.

Elitaş, tasarıların 11-20 Ocak tarihleri arasında Genel Kurulda görüşüleceğini hatırlatarak, ''Ama beklediğimizden de erken bitme ihtimali var. Bu şartlar olursa toplam 25 saatte 3 bin maddeyi bitireceğiz, uzlaşmamıza göre'' dedi.

Bir soru üzerine, görüşmelere, 11 Ocak Salı günü Türk Borçlar Kanunu Tasarısıyla başlanacağını, daha sonra uygulama yasa tasarısının ele alınacağını belirten Elitaş, arkasından Hukuk Muhakemeleri Kanunu Tasarısına geçileceğini, Türk Ticaret Kanunu Tasarısının alt komisyon çalışması bittikten sonra Genel Kurula geleceğini ifade etti.

Elitaş, bu tasarıların yasalaşması için Genel Kurulun 11, 12, 13, 14, 18, 19, 20 Ocak günlerinde  13-23 saatleri arasında çalışacağını sözlerine ekledi.  

 

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm seçip zaten karar verin. Biz mağazasında geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen bir hafta beklemek zorunda.