Mehmet Akif Ersoy'un evi müze olsun

 
TRABZON MİLLETVEKİLİ VE CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ

MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ?NİN

MEHMET AKİF ERSOY'UN EVİ İLE İLGİLİ SORU ÖNERGESİ

(30.12.2010)

 

Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Ertuğrul Günay tarafından yazılı cevaplandırılması istemiyle 29.12.2010 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı?na tarafımdan aşağıdaki metni içeren bir soru önergesi verilmiştir.

Kamuoyuna duyurulur.


        Mehmet Akif HAMZAÇEBİ
             Trabzon Milletvekili

 

Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan 28.12.2010 tarihinde Partisinin Grup Toplantısında Mehmet Akif Ersoy'un, ölümünün 74. yıldönümünde anıldığını hatırlatarak, Ersoy'un ölümünün 75. ve İstiklal Marşı'nın kabulünün 90. yıldönümü olan 2011 yılının ''Mehmet Akif Yılı'' olarak ilan edildiğini ifade etmiştir. Sayın Başbakan 2011 yılı boyunca Mehmet Akif Ersoy?un ve eserlerinin daha yoğun şekilde, Kültür ve Turizm Bakanlığı merkezli olarak, sivil toplum kuruluşlarıyla el ele vererek gündemde tutulacağını da belirtmiştir.
Olumlu bu adımlara ilave olarak ?İstiklal Marşı?mızın şairi ve milli mücadelemizin sembol ismi ?Mehmet Akif Ersoy?a saygı ve onu gelecek kuşaklara daha iyi aktarma bakımından, hayatının son günlerini geçirdiği İstanbul, Beyoğlu Parmakkapı Mısır Apartmanında bulunan evini müzeye dönüştürmeyi düşünüyor musunuz?

 

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm bulmak zaten karar verin. Biz sirk geldi ve sevdim aldım. hemen kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen biraz zaman beklemek zorunda.