Hamzaçebi, 21 Saatlik TBMM Oturumunu Değerlendirdi

Hamzaçebi, 21 Saatlik TBMM Oturumunu Değerlendirdi

Hamzaçebi, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, TBMM Genel Kurulu'nun 21 saattir çalıştığını, bu süre içinde "hayır" değil, "şer" yasalarının çıktığını söyledi.

AKP iktidarının 13 yılda Türkiye'yi getirdiği noktanın "polis devleti kurulması" olduğunu söyleyen Hamzaçebi, bu yöndeki tekliflerin Genel Kurul'da dün yasalaştığını ifade etti.

Demokrasi açısından kara bir gece yaşandığını dile getiren Hamzaçebi, "Demokrasimize saray darbesi yapılmıştır. Saray, artık demokratik kurum değil, bir korku evidir. Adalet ve Kalkınma Partisi dün gece parlamentoyu saraya teslim etti. Sarayda artık paralel bir yapı vardır" ifadesini kullandı. 

AKP iktidarının 13 yıl önce "90'ların mazlumu" diye ortaya çıktığını, adaleti ve demokrasiyi getireceklerini söylediklerini belirten Hamzaçebi, şöyle devam etti:

"Ancak 13 yıl sonunda Türkiye'de adaletin, özgürlüğün, demokrasinin değil, baskının devletini kurdular.  Bugün artık iktidarda halkına hizmet eden değil zulmeden bir parti vardır. Halkın gücüyle değil, polisin gücüyle ayakta kalmayı hedefleyen bir iktidar vardır. 

İlk yıllarında özgürlük, demokrasi, AB uyumu gibi düzenlemeleri küçük paketlerle getirdiler, şimdi onları da büyük torbalara katarak götürüyorlar. 

Artık örtülü ödeneği ile sarayda başka bir devlet vardır. Türkiye'de böyle bir tabloda kendisini Başbakan zanneden bir kişi vardır. Dün gece hükümet meşruiyetini kaybetti. 

Sorgusuz gözaltı yetkisi veren, bir arabayı durdurup karı kocaya 'çıkarın elbiselerinizi üst araması yapacağım' yetkisi veren hükümet meşru değildir. Meşruiyet parlamento çoğuluğu değildir. Bunu parlamento çoğunluğundan ibaret zanneden zavallılar var. Dün gece kabul edilen düzenlemelerde halkın rızası yoktur. 

Kimse molotofun arkasına saklanmasın. Sayın Davutoğlu, molotofun arkasına saklanma çık ve de ki 'Ben vatandaşın üstünü, başını, çoluk çocuğunu arayacağım.' Demokratlığı sahtedir, saraya teslim olmuştur. Sayın Davutoğlu seçimlere nasıl girecek, neyi savunacak?"

-"Anayasa Mahkemesi'ne götüreceğiz"

Akif Hamzaçebi, Anayasa?nın, Cumhurbaşkanı'na, hükümet politikalarını yürütmek gibi bir görev vermediğini, parlamento tarafından seçilse de halk tarafından seçilse de cumhurbaşkanının görev ve yetkilerinin anayasada belirlendiğine işaret etti.

Hamzaçebi, kimsenin endişe etmemesi gerektiğini, 7 Haziran'ın, bu kara günlerin sona erdiği gün olacağını belirtti.

İç Güvenlik Paketi'ni, Cumhurbaşkanı'nın onaylamasının ardından Anayasa Mahkemesi'ne götüreceklerini bildiren Hamzaçebi, "Süratle onaylamasını tavsiye ediyorum. İadesini tavsiye etmiyorum. Bir an önce onaylasın biz de bir an önce Anayasa Mahkemesi'ne gidelim. Bu düzenlemeler Anayasa Mahkemesi'nden dönecektir" dedi. Hamzaçebi, Cumhurbaşkanı bütçesine örtülü ödenek konulmasına ilişkin düzenlemeyi de  Anayasa Mahkemesi'ne götüreceklerini ifade etti.

Yeşilay Vakfı ile ilgili düzenlemeyi de eleştiren Hamzaçebi, "Devletin kaynaklarını kullanılarak 15 milyon lira para aktarılıyor. Kimin parasını kime veriyorsunuz?" diye konuştu. 

Kayıp kaçakla ilgili düzenlemeye de değinen Hamzaçebi, bu düzenlemenin, ihaleye kanun yoluyla fesat karıştırmak anlamına geldiğini, burada da devletin kaynaklarının peşkeş çekildiğini söyledi.

Akif Hamzaçebi ayrıca, partisinin öneresiyle, Zonguldak'ta vatandaşların yaşadığı mülkiyet sorununun çözüldüğünü kaydetti. Hamzaçebi, 31 yıldır tapularını alamayan vatandaşların bu sıkıntısının giderilmiş olduğunu kaydetti.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hamzaçebi, Cumhurbaşkanı bütçesine örtülü ödenek konulmasına ilişkin düzenlemenin anayasaya aykırı olduğunu ifade ederek, "Bu, karanlık bir dönem yaşayacağımızın işaretini veriyor. Sayın Davutoğlu buna nasıl izin veriyor? Ya grubuna hakim değil ya da sözü geçmiyor" dedi.

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm almak zaten karar verin. Biz kulüp geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen birkaç dakika beklemek zorunda.