Arsin Kaymakamının Görev Degişikliği ile İlgili

TRABZON MİLLETVEKİLİ VE CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ

M. AKİF HAMZAÇEBİ?NİN

ARSİN KAYMAKAMI İLE İLGİLİ SORU ÖNERGESİ

(05.08.2010)

 

Aşağıda yer alan soruların İçişleri Bakanı Sayın Beşir Atalay tarafından yazılı cevaplandırılması istemiyle 05.08.2010 tarihinde Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığı?na tarafımdan aşağıdaki metni içeren bir soru önergesi verilmiştir.

Kamuoyuna duyurulur.

İller Bankası destekli olarak Trabzon - Arsin Belediyesi tarafından 18 Haziran 2010 tarihinde gerçekleştirilen Kanalizasyon İnşaatı Yapım İşi ihalesiyle ilgili olarak basında yer alan haberlerde, ihaleyle ilgilenen 8 firmanın dosya aldığı ancak ihaleye giren 4 firmadan 3?ünün eksik evrak nedeniyle ihale dışı kaldığı, neticede bir siyasi partinin ilçe başkanı ile bağlantısı olduğu ileri sürülen bir firmanın ihaleyi rayiç bedelinin neredeyse iki katına kazandığı ifadelerinin yer almasının ardından Arsin Cumhuriyet Savcılığınca bir soruşturma açılmıştır. Bu süreçte Arsin Kaymakamı Ercan Çiçek Arsin Özel İdare Müdürünü görevden almış, bu tasarruf özellikle siyasi çevrelerde büyük bir rahatsızlık yaratmış, görevden almanın ihalelerle ilgili olduğu öne sürülmüştür. Söz konusu ihaledeki yolsuzluk iddiaları konusunda duyarlılığı ile dikkati çeken Arsin Kaymakamı Ercan Çiçek ise Arsin?de görevlendirilmesinden sekiz ay sonra Erzincan Vali Yardımcılığına atanmıştır. Söz konusu atama kamuoyunda büyük tepki yaratmıştır.

Bu bağlamda;

1. Arsin Kaymakamı Ercan Çiçek?in Arsin?de görevlendirilmesinden sekiz ay sonra apar topar Erzincan Vali Yardımcılığına atanmasında yukarıda sözü edilen  ihale yolsuzluğu iddialarına olan duyarlılığının etkisi olmuş mudur?

2. Söz konusu atamanın gerekçeleri nelerdir?

3. Söz konusu atamayı durdurmayı, ya da anılan ihale yolsuzluğu iddialarının araştırılıp bir sonuca bağlanmasına kadar ertelemeyi düşünüyor musunuz?

 

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm almak zaten karar verin. Biz kulüp geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen birkaç dakika beklemek zorunda.