CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi, Ulusal Gençlik Parlamentosu üyelerini kabul etti

-CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi, Ulusal Gençlik Parlamentosu üyelerini kabul etti
-Hamzaçebi:
-"Kendi partim de dahil bütün siyasi partilere çağrıda bulunuyorum: Hep beraber karar alalım, seçimlerde afiş meselesini sonlandıralım. 'Kim sokağı, caddeyi daha çok süslerse o daha güçlüdür' düşüncesi yanlış. İnsanlar afişlere bakarak düşüncelerini değiştirmiyorlar"
-"Seçilme yaşını 25'ten, seçme yaşını da 18'den aşağı indirelim"
12 Mayıs 2014
TBMM  - CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, seçimlerde kentlerin afişlerle süslenmesi uygulamasının kaldırılması gerektiğini belirterek, "Kendi partim de dahil bütün siyasi partilere çağrıda bulunuyorum: Hep beraber karar alalım, seçimlerde afiş meselesini sonlandıralım. 'Kim sokağı, caddeyi daha çok süslerse o daha güçlüdür' düşüncesi yanlış. İnsanlar afişlere bakarak düşüncelerini değiştirmiyorlar" dedi.
CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Meclis'te, Ulusal Gençlik Parlamentosu üyelerini kabul etti. Parlamentodan sözcü Serap Özbey, Parlamentonun 10. Genel Kurulu sonuç bildirgesini okudu. Bildirgede, seçilme yaşının 18?e düşürülmesi ve 2015 yılında yapılacak olan genel seçimlerde aday olacak 25-30 yaş arasındaki genç, kadın ve engelli adaylarından adaylık ücretinin alınmaması talep edildi.
Akif Hamzaçebi, gençlerin siyasete daha fazla katılma arzularını, demokrasi açısından sağlıklı bir gelişme olarak değerlendirdiğini ifade etti. Demokrasilerin daima sivil toplumdan beslendiğine dikkati çeken Hamzaçebi, sivil toplum ne kadar güçlüyse demokrasinin de o kadar güçlü olacağını söyledi.
Özgürlük ve eşitliğin önemine de işaret eden Hamzaçebi, demokrasinin bu temeller üzerinde yükseleceğini, bu nedenle gençlerin bu kavramlara iyi sahip çıkması gerektiğini vurguladı.
 -"İnsanlar afişlere bakarak düşüncelerini değiştirmiyorlar"
 Gençlerin, seçme ve seçilme yaşının aşağı çekilmesine ilişkin taleplerini de değerlendiren Hamzaçebi, "Seçilme yaşını 25'ten, seçme yaşını da 18'den aşağı indirelim. Bir çok ülkeyi inceledim, Genel kabul 18. Seçme yaşı 17 olan dünyada bir ülke var. Ama 20 yıl önce de 30 yıl önce de seçme yaşı 18'di. Oysa küreselleşme ile birlikte her şey değişti. Gelin, 18 yaşı 17'ye, 16'ya indirelim. Ben de 25 yaşın daha aşağıya inmesine taraftarım. Aday ücreti alınmaması konusunu Genel Merkezime, yetkili organlarıma, Genel Başkanıma sizlerin talebi olarak götüreceğim? dedi.
Hamzaçebi, Ulusal Gençlik Parlamentosu üyelerinin sorularını da yanıtladı.
?Seçme ve seçilme yaşı bağlantılı olarak askerlik ertelenmeli? denildiğini ifade eden Hamzaçebi, ?Bu ikisi birbirine paraleldir. Seçilme yaşıyla beraber askerlik ertelenir. Bu ikisi kaçınılmaz bir şekilde birbirini tamamlar" diye konuştu.
Gençlerin sorularını yanıtlayan Hamzaçebi, seçim afişlerinin kaldırılmasına ilişkin bir soruyu yanıtlarken, kendisinin de aynı fikirde olduğunu ifade etti.
Hamzaçebi, şunları söyledi:
"Her seçimde bütün kentleri afişlerle donatmanın hiçbir anlamı yok. Hele plastik olanlar var; bunlar çevre ve görüntü kirliliği demektir. Bunlara hiç gerek yok. Bütün siyasi partiler mutabık kalırsak, böyle bir karar alabiliriz.
Ben buradan, Ulusal Gençlik Parlamentosunun huzurunda kendi partim de dahil bütün siyasi partilere çağrıda bulunuyorum: Gelin hep beraber karar alalım, seçimlerde afiş meselesini sonlandıralım. 'Kim sokağı, caddeyi daha çok süslerse o daha güçlüdür' düşüncesi yanlış. Yok böyle bir şey. İnsanlar afişlere bakarak düşüncelerini değiştirmiyorlar. Kimse afişlerle insanımızın düşüncesini etkileyeceğini zannetmesin."
Önseçim sorusuna yanıt verdi-

Önseçime ilişkin bir soruya da Hamzaçebi, ?Önseçim demek kişilerin, örgütün, örgüt mensuplarının aday olacak kişileri kendilerinin seçmesi demek. Bu güzel bir şey tabii ki ama bunun için bir şart daha olmalı, tek başına bu güzel gibi geliyor, bir şart daha olmalı; örgütlerin, partinin üye tabanı geniş olmalı, çok dar bir üye tabanıyla bu seçimi yaparsanız görünüşte demokrasiyi uygulamış olursunuz, ama çıkan sonuç demokratik olmaz. Onun için üye tabanı geniş olmalı? dedi.
 

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm bulmak zaten karar verin. Biz alışveriş merkezi geldi ve sevdim aldım. hemen kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen biraz zaman beklemek zorunda.