Hamzaçebi Ümraniye 2/B Hak Sahipleri Platformunu kabul etti

CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi Ümraniye 2/B Hak Sahipleri Platformunu kabul etti
25 Şubat 2014
TBMM - Hamzaçebi, Ümraniye 2-B Hak Sahipleri Platormu Temsilcisi Özgen Turan ve beraberindekileri kabul etti.
Ziyaretçilerin sorunlarını dinleyen Hamzaçebi, Ümraniye'nin 2-B sorunun çözülemediğini ifade ederek, "Ümraniye maalesef 2-B konusunda mutlu sona ulaşmamıştır" diye konuştu.
Bunun sebebinin fiyatların ve bedellerin vatandaşların alım gücünün üzerinde olması olduğunu belirten Hamzaçebi, CHP olarak bu sorunların çözümü noktasında verdikleri çok sayıda yasa değişikliği teklifi bulunduğunu söyledi.
Bu tekliflere değinen Hamzaçebi, "Biz vatandaşın bütçesine uygun bir bedelle bu arazilerin vatandaşlarımıza devredilmesini talep ediyoruz. CHP olarak görüşümüz budur. Ümraniye'deki 2-B sorununu biz çözeceğiz. Size buradan söz veriyorum; bu tapuları size vermek inşallah bize, bizim belediyemize kısmet olacak" diye konuştu.
Meclis Genel Kurulu'nda Torba Teklif üzerindeki görüşmelerde önerge vereceklerini ifade eden Hamzaçebi, "Vatandaşın ödeme gücünü aşan bedellerin olduğu yerlerde vatandaşın ödeme gücüne uygun bir bedelin tespiti amacıyla özel proje alanı uygulamasında süre uzatımı teklifinde bulunduk. Komisyonda bu görüşümüz kabul edilmedi. Genel Kurul'da bunun önergesini bugün vereceğiz. Oradaki amacımız şudur; Ümraniye Belediyesi özel proje alanı uygulamak istiyorum diye 2B arazisi olan yerlerdeki vatandaşlarımızın parsellerini Milli Emlak'tan talep edecek. Tapusunu devralacak ve kendi belirlediği, vatandaşın bütçesine uygun bedelden bu yerlerin tapusunu vatandaşa devredecek, teklifimiz budur" diye konuştu.

-"VATANDAŞIMIZIN EVİNDE KUTU KUTU DOLARLARI YOK"-
Süreyi uzatmanın çözüm olmadığına da dikkati çeken Hamzaçebi, "Vatandaşımızın evinde kutu kutu dolarları yok, kutu kutu dolar yok ise bu süre uzatımı hiçbir şeye yaramayacak. Herhalde hükümet vatandaşların evinde kutular içinde dolarlar var zannediyor. Kendisi gibi görüyor bütün vatandaşlarımızı böyle bir tablo yok. Ümraniye'deki 2B sorunu biz çözeceğiz" dedi.
Ümraniye 2-B Hak Sahipleri Platformu Temsilcisi Özgen Turan da Ümraniye bölgesinde 2-B Yasası'nın, talepleri doğrultusunda değiştirilmesi için bir imza kampanyası  başlattıklarını söyledi.
Turan, bu kampanya çerçevesinde toplanan 2 bin 500 imzayı Hamzaçebi'ye sundu.
Hamzaçebi de imzaları TBMM Başkanlığı'na ileteceklerini söyledi.

- "Bu internete düşen ses kayıtlarının gizliliği diye bir şey olmaz. Eğer gizliliği ihlal eden biri varsa o kayıtları internete koyanlardır"

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, "Bu internete düşen ses kayıtlarının gizliliği diye bir şey olmaz. Eğer gizliliği ihlal eden biri varsa o kayıtları internete koyanlardır" dedi.-"Bu kayıtlar Grup Toplantısı'nda Genel Başkanımız tarafından kamuoyuyla paylaşılacak"
Hamzaçebi, bir gazetecinin, "İnternete düşen ses kayıtları var. O ses kayıtları yasal  bir dinleme sonucu mu? Size ulaşan bilgiler ne yönde?" sorusu üzerine, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu konuya ilişkin geniş değerlendirmeyi saat 13.30'daki Grup Toplantısı'nda yapacağını söyledi.
Hamzaçebi, konuya ilişkin başka bir soru üzerine, "Bu kayıtlar bugün Grup Toplantısı'nda Genel Başkanımız tarafından kamuoyuyla paylaşılacaktır" dedi.
"Dün yayınlanan ses kaydı mı" sorusuna Hamzaçebi, "Evet"  karşılığını verdi.
"Daha önce yayınlanan ses kayıtlarıyla ilgili bazı gazeteci arkadaşlarımız hakkında gizliliği ihlalden dolayı soruşturma başlatıldı. Bu ses kayıtlarında da aynı durum söz konusu mu?" sorusuna Hamzaçebi, şu yanıtı verdi:
"Bu internete düşen ses kayıtlarının gizliliği diye bir şey olmaz. Eğer gizliliği ihlal eden biri varsa o kayıtları internete koyanlardır. İnternete koyulduktan sonra, kamuoyuna mal olduktan sonra bütün toplumun, bütün dünyanın bilgisine girdikten sonra bu kayıtları paylaşmak, toplumla paylaşmak hiçbir şekilde gizliliği ihlal değildir. Gazetecilere yönelik olarak bu konuda yapılan soruşturma tamamen bu rüşvet ve yolsuzluk soruşturmasının buna ilişkin delillerin karartılmasını sağlamaya yöneliktir. Tam anlamıyla bir baskıdır. Böyle bir şey olmaz."

Viagra çok çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm seçip zaten karar verin. Biz sirk geldi ve sevdim aldım. hemen kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen birkaç saat beklemek zorunda.