Hamzaçebi'den Balyoz Davası hükümlüleri için kanun teklifi

 

Kanun Teklifinin metni için lütfen tıklayınız 

Hukuksuz bir şekilde yürütülen Balyoz davasına ilişkin mahkeme süreci sonucunda Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK)?nin birçok subay ve komutanı haksız bir şekilde mahkum edilmiş ve mahkumiyete ilişkin kararlar Yargıtay tarafından onanarak kesinleşmiştir. Mahkum edilen subay ve komutanların büyük bir çoğunluğu emekli olmayıp halen Türk Silahlı Kuvvetleri?nin mensubudur. Anılan subay ve komutanlar Askerî Ceza Kanununun 39?uncu maddesine dayanılarak şu anda bulundukları askerî cezaevlerinden Silivri?deki sivil cezaevine nakledilmek istenmektedir. Ancak bu kişilerin TSK ile ilişikleri henüz kesilmiş değildir.  Kendilerinin TSK ile ilişikleri kesilinceye kadar askerî cezaevlerinde kalmaları gerekir. Özel Yetkili Mahkemelerin vermiş olduğu mahkumiyet kararlarının doğru olmadığı, yargının güvenilirliğinin tartışıldığı ve yeniden yargılama seçeneğinin Türkiye?nin gündeminde olduğu bir süreçte bu subay ve komutanların TSK ile ilişikleri kesilinceye kadar askerî cezaevinde kalmalarının etik açıdan da doğru olduğunu düşünüyoruz.


Konuya ilişkin olarak yasadaki tereddütleri gidermek üzere Askeri Ceza Kanununda değişiklik öngören bir kanun teklifini bugün TBMM Başkanlığına verdim. Başta hükümet olmak üzere tüm siyasi partilere bir maddelik bu Kanun Teklifini önümüzdeki hafta yasalaştırmayı teklif ediyorum.

M.Akif HAMZAÇEBİ
İstanbul Milletvekili
CHP Grup Başkanvekili

 

Viagra çok çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm seçip zaten karar verin. Biz sirk geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen biraz zaman beklemek zorunda.