Kadıköy'de yüz binler yürüdü

Kadıköy'de yüz binler yürüdü

29 Ekim 2013

Fotoğraflar için lütfen tıklayınız

Cumhuriyetimizin 90.Kuruluş yılı coşkusunu Kadıköy Bağdat Caddesi'nde kutlamak isteyen onbinlerce Cumhuriyet Sevdalısı, Fener alayı ve Cumhuriyet'e Bağlılık Yürüyüşü için Suadiye Işıklar da buluştu.

İstanbul'un değişik ilçelerinden gelen yüzbinlerce kişinin katıldığı yürüyüşe, gezi parkı sloganları ve küçük öğrencinin okuttuğu öğrenci andı damga vurdu.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen  Cumhuriyet'e bağlılık yürüyüşü için saatler öncesinden Bağdat Caddesi'ne gelen katılımcılar, ellerinde Kadıköy Belediyesi'nin dağıttığı bayraklar, Atatürk posterleri ve  "Benim Cumhuriyetim,Cumhuriyet Benim" yazılı dövizlerle yürüyüşün başlamasını marşlar söyleyerek beklediler. Bağdat caddesini yürüyüşün başlamasından saatler önce dolduran katılımcılar nedeniyle trafik saat 17.00 den itiraben kesildi. Yoğun katılım nedeniyle yürüyüş saat 19.00 yerine 18.30 da başladı.
Türk Bayrağı ve Atatürk görselleriyle süslenen Cumhuriyet Tırı'nın arkasından başlayan Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk'ün ev sahipliğindeki yürüyüşe CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili M. Akif Hamzaçebi, CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı, CHP Milletvekilleri Kadir Gökmen Öğüt, Mahmut Tanal, duayen gazeteci Uğur Dündar, İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal, sanatçı Yonca Evcimik ve binlerce Kadıköylü katıldı.

GEZİ PARKI SLOGANLARI

İstanbul'un çeşitli ilçelerinden gelen on binlerce vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği yürüyüşte,vatandaşlar sık sık "Her yer Taksim her yer direniş, Mustafa Kemalin Askerleriyiz" sloganları attılar. Yürüyüş güzergahı  boyunca önceki yıllardan farklı olarak Suadiye, Şaşkınbakkal, Erenköy ve Caddebostan'a  canlı DJ performansları ve
sahne şovlarının  da büyük ilgi ile gördüğü yürüyüş boyunca, Cumhuriyet tırından renkli  ışık şovları ve 10 yıl marşı başta olmak üzere  çeşitli marşlar çalındı.

SELAMİ ÖZTÜRK: "BAŞIMIZI EĞMEYE NİYETİMİZ YOK"

Yüzbinlerce kişinin katıldığı Suadiye'den başlayan yürüyüşe İstanbullular yoğun ilgi gösterdi. Kalabalık katılım nedeniyle Cumhuriyet Tırı, Suadiye'den Caddebostan'a 2,5 saatte gelebildi. İzdiham nedeniyle bayılanlar oldu. Yürüyüş kortejin Caddebostan'a gelmesiyle son buldu.  Kadıköy Belediye Başkanı Selami Öztürk, yürüyüş korteji Caddebostan'a geldiğinde Cumhuriyet Tırı'na çıkarak, Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önder Atatürk, Silah arkadaşları ve tüm şehitler için saygı duruşu  davet etti. Saygı duruşundan sonra hep
birlikte İstiklal Marşı'nı söyleyen katılımcılara hitap eden Başkan Öztürk şunları söyledi: "Şimdi her zamankinden daha çok Cumhuriyete,demokrasiye,laik hukuk devletine sıkı sarılıyoruz. 90 yıl önce ülkemizden emperyalist güçleri kovarak bize bu vatanı ve cumhuriyeti armağan eden Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu uğurda can veren tüm şehitlerimizi saygıyla anıyoruz.90 yıl sonra cumhuriyetimizin sarsılmaya çalışıldığı zor bir sınav veriyoruz.Özgür basın, özgür işadamı,özgür düşünceye yer yok.Türk milleti kavramının tartışıldığı bu günlerde cumhuriyet ve demokrasiyi savunma yolunda ödün vermeyen ve özgürlüklerinden olan tüm yazar,sanatçı,asker,rektör ve öğrencilerimize buradan selam gönderiyoruz.Ama başımızı eğmeye de  niyetimiz yok. Korku tünellerini parçalıyoruz.Aydınlık çok yakın.Gerçek bir bilim toplumu olma idealleri olan ve bir tek ağaç için,bir milleti uyandırmış gençlerimiz,önder kadınlarımız ve kalemi satın alınamayan yazarlarımız var.Sinmeyen,korkmayan, teslim olmayan yurt sevdalıları
ve Atatürk devrimcileri var.Her zamankinden daha fazla umut doluyum."

Başkan Öztürk'ün konuşmasından sonra 10 yaşındaki Dide Demirsar, yürüyüşe katılanlara "Andımız"ı okuyarak, tekrarlattı. Minik öğrenci katılımcılar tarafından uzun süre alkışlandı.

VOLKAN KONAK BİNLERCE KİŞİYİ COŞTURDU

90. Yıl kutlamaları,  Kadıköy Belediyesi'nin düzenlediği  Volkan Konak Konseri ile sona erdi.Konser için saatler öncesinden alanı dolduran vatandaşlar, Konak'ın şarkılarına eşlik ederek, Cumhuriyetimizin 90.Yaş coşkusunu yaşadılar.

Viagra çok çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm bulmak zaten karar verin. Biz kulüp geldi ve sevdim aldım. hemen kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen biraz zaman beklemek zorunda.