2B Yasası sürgün yasası olmayacak. Vatandaşı yerinden yurdundan etme yasası olmayacak, buna izin vermeyeceğiz

Hamzaçebi, Ortaçeşmeliler ile buluştu
- CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi:
"2B Yasası sürgün yasası olmayacak. Vatandaşı yerinden yurdundan etme yasası olmayacak, buna izin vermeyeceğiz"

İSTANBUL (AA) - CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, "2B yasası sürgün yasası olmayacak. Vatandaşı yerinden yurdundan etme yasası olmayacak, buna izin vermeyeceğiz" dedi.

CHP Beykoz İlçe Teşkilatı'nın Ortaçeşme Meydanı'nda düzenlediği etkinliğe katılan Hamzaçebi, Beykoz'daki 2B sorunuyla ilgili değerlendirmeler yaptı. Hamzaçebi, bu yıl Cumhuriyet'in 90. yılının kutlanacağını aktararak, mülkiyet sorununun uzun yıllardır çözülemediğini söyledi. Devletle vatandaş arasında var olan ihtilafın 90 yıldır çözülememesinden hükümetleri sorumlu tutan Hamzaçebi, 2B sorununun ise 41 yıllık bir geçmişi olduğunu ifade etti.

Hamzaçebi, 2011 seçimlerinden önce bu sorunun çözümü için bütün İstanbul'u gezdiklerini belirterek, "Şimdi siyasette meydanlar moda. Mısır'ın meydanlarını konuşuyoruz. Ben, Sayın Başbakan'a ve yetkililere çağrıda bulunuyorum. Gelin, Beykoz'un Ortaçeşme Mahalle Meydanı'nı görün. Sorun burada, 2B sorununu çözmek için bu meydana kulak verin. Bu meydandan haklının sesi çıkacaktır" diye konuştu.

Seçimlerden önce adalet üzerine bir çözüm aramak için çalışamalar yaptıklarını anlatan Hamzaçebi, arazinin emlak vergi değeri dikkate alınarak vatandaşa verilmesini istediklerini söyledi. Hamzaçebi, yatırım amacıyla arazileri ellerinde bulunduranlarla, vatandaşların aynı kefeye konulmaması gerektiğini anlatarak, adaletin gereğinin bu olduğunu dile getirdi. Seçimlerden sonra önergelerini TBMM'ye sunduklarını belirten Hamzaçebi, AKP'nin önerisinde ise rayiç bedelin yüzde 70'i üzerinden bir düzenlemenin öngörüldüğünü savundu.

Hamzaçebi, çıkan 2B kanununda birçok yeni düzenlemeye gidildiğini ifade ederek, bu düzenlemlerin kanundaki aksaklıkların sonucu olduğunu söyledi. Ödemelerdeki bedelin çok yüksek olduğunu anlatan Hamzaçebi, sadece vadenin uzatılmasının çözüm getirmeyeceğini kaydetti.

Hamzaçebi, şöyle devam etti:

"Buraları vatandaşa devredeceğimiz bedel, emlak vergi değeridir. Doğru olan budur, bunun dışındaki her şey yanlıştır. 9 mahalleyi özel proje alanı ilan ettiler. Özel proje alanında hükümet ve belediye sadece zaman kazanıyor. Beykoz, Beykozlular'ındır. Özel proje alanı diyerek, Beykozlular'ı yerinden etme projesini kimse hazırlayamaz. Beykozlu hakkını alacak. Fiyatlar yüksek olunca birçok yerde vatandaşımız arazilerini satmaya başladı. Buna bu hükümet seyirci kalıyor. Bu yerlerinizi dara düştüm diye satmayın. 2B yasası sürgün yasası olmayacak, vatandaşı yerinden yurdundan etme yasası olmayacak, buna izin vermeyeceğiz."

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm kullanımı zaten karar verin. Biz sirk geldi ve sevdim aldım. hemen kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen birkaç dakika beklemek zorunda.