İnal Batu'ya son görev

İnal Batu'ya son görev

6 Ağustos 2013

İnal Batu'ya son görev
İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden emekli Büyükelçi ve eski Milletvekili İnal Batu son yolculuğuna uğurlandı.

Batu için Teşvikiye Camii'nde düzenlenen cenaze töreninde Batu'nun eşi Nevra, kızı Pelin ile oğlu Arda Batu taziyeleri kabul etti. Törene, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz, CHP İstanbul Milletvekili ve Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, CHP'li Erdoğan Toprak, Oktay Ekşi, Süleyman Çelebi ve Onur Öymen, BDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Ak Parti İstanbul Milletvekili Abdulkadir Aksu, 8. Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu Ahmet Özal, sanatçılar Mustafa Alabora, Tan Sağtürk ve çok sayıda kişi katıldı.

"SAYGIN BİR DİPLOMATTI "

Törende Batu ailesine taziyelerini ileten Kılıçdaroğlu, "Saygın bir diplomattı. Dışişleri camiasının, hepimizin başı sağolsun" dedi.

"SİYASETE UYUM SAĞLAYAMADI"

Mesut Yılmaz da, "Çok değerli bir arkadaşımızdı. Çok değerli hizmetleri vardı. Siyasete fazla uyum sağlayamadı. Kaybından dolayı çok üzüntülüyüm" diye konuştu.

"ÖNEMLİ BİR KAYIP"

Abdulkadir Aksu ise , "Çok uzun yıllar öncesine dayanırdı arkadaşlığımız. Bu arkadaşlık hep devam etti. Değerli bir diplomattı kendisi. İşini çok iyi bilen ve yapan bir diplomattı. Siyasete girdi, parlamentoya geldi. Parlamentoda da birlikte olduk. İyi de bir siyasetçi olmuştu. Allah rahmet etsin diyorum. Bütün ailesine, baştan hanımefendiye, kızına, oğluna, bütün herkese başı sağ olsun diyorum. Önemli bir kayıptır" dedi.

KARDAK KRİZİNİN ÇÖZÜMÜNDE ROL OYNADI

Eski CHP Milletvekili Onur Öymen, kendisinin Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı olduğu dönemde Batu'nun da yardımcısı olarak görev yaptığını belirterek, "Özellikle Kardak krizinin çözümünde, yaratıcı fikirleri ve önerileriyle çok büyük katkıları olmuştur" dedi. Siyaset hayatında da beraber olduklarını anlatan Öymen, kendisinin siyasete girmesinde de Batu'nuın teşvikinin etkili olduğunu anlattı. Öymen, Batu için "Çok üst düzeyde bir bürokrattı, diplomattı, siyasetçiydi. Büyük bir kayıptır" dedi.

ÖZAL'IN TAKTİR ETTİĞİ DİPLOMAT

Eski Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın oğlu, eski milletvekillerinden Ahmet Özal da Batu'nun, babasının çok sevdiği ve takdir ettiği bir Dışişleri mensubu olduğunu söyledi. Kendisinin de Batu'yu tanıdığını ve çok saygı duyduğunu ifade eden Özal, "Vefatını duyunca çok üzüldüm. Türkiye iyi bürokratları kolay yetiştirmiyor. Onun için böyle bürokratları kaybettiğimizde üzülüyoruz" dedi.

PELİN BATU DA ÖN SAFLARDA YER ALDI

İnal Batu'nun Türk bayrağı ile Fenerbahçe bayrağı sarılı tabutu camiye getirildikten sonra eşi ile çocukları bir süre Batu'nun naaşı başında gözyaşı döktü. Cenaze namazı sırasında Pelin Batu'nun kalabalıkla birlikte ön safta yer aldığı görüldü. Batu'nun cenazesi öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından defnedilmek üzere Zincirlikuyu Mezarlığı'na götürüldü.

Viagra çok çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm seçip zaten karar verin. Biz sirk geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen biraz zaman beklemek zorunda.