Hamzaçebi'den Elektrik Enerjisinde Yaşanan Sorunlarla İlgili Araştırma Önergesi

CHP, ülkede uygulanan enerji politikasının yetersizlikleri ile elektrik enerjisinde yaşanan sorunların sebeplerinin araştırılması ve çözüm yollarının tespit edilmesi amacıyla Meclis Araştırması açılmasını istedi.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi ve arkadaşlarının imzasıyla TBMM Başkanlığı'na sunulan araştırma önergesinin gerekçesinde, enerjinin, sosyal ve ekonomik yaşam üzerindeki belirleyiciliği nedeniyle stratejik bir kamu hizmeti alanı olduğu belirtilerek, ''2002 yılında elektrik enerjisinin yüzde 40,6'sı doğalgazdan karşılanırken bu oran 2010 yılında yüzde 46,5'e yükselmiş, 2012 yıl sonu için ise bu oranın yüzde 44,7 olması beklenmektedir. Öte yandan ithal edilen doğalgazın yüzde 53'ü elektrik üretiminde kullanılmaktadır. Pahalı elektrik enerjisi üretiminin faturası ise nihai tüketici olan vatandaşlarımıza ve sanayiciye çıkmaktadır'' denildi.

2011-2012 kış döneminde Azerbaycan ve İran'dan gelen doğalgaz akışındaki sıkıntılar yanında yeterli depolama tesisinin bulunmaması nedeniyle elektrik kesintileriyle karşı karşıya kalındığına işaret edilerek, doğalgaz arzındaki düşüşün doğal olarak elektrik arzını düşürdüğü, bunun da elektrik kesintileri şeklinde günlük yaşama yansıdığı kaydedildi.

Gerekçede, ''Yaşanan elektrik sıkıntılarının sebebi AKP Hükümetlerinin uyguladığı enerji politikasıdır'' denilerek, enerji politikasının yetersizlikleri ile elektrik enerjisinde yaşanan sorunların sebeplerinin araştırılması ve çözüm yollarının tespit edilmesi amacıyla Meclis Araştırması açılması istendi.

Araştırma Önergesinin metni için tıklayın...

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm bulmak zaten karar verin. Biz pazar geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen birkaç saat beklemek zorunda.