Partimizde bu konuda hiçbir görüş ayrılığı yoktur. Bu konuda kimse tereddüt etmesin

CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi: -''(Milletvekillerinin İmralı ziyareti sonrası Kılıçdaroğlu'nun açıklaması) Partimizde bu konuda hiçbir görüş ayrılığı yoktur. Bu konuda kimse tereddüt etmesin''

10.01.2013

TBMM - CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, milletvekillerinin İmralı ziyaretinin ardından başlayan sürece ilişkin CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun açıklaması ile ilgili partilerinde hiçbir görüş ayrılığı olmadığını, bu konuda kimsenin tereddüt etmemesi gerektiğini söyledi.
Hamzaçebi, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce ve CHP İstanbul Milletvekili Melda Onur ile birlikte, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Parlamento Muhabirleri Derneği'ni (PMD) ziyaret etti.
Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlayan Hamzaçebi, tutuklu gazeteciler konusuna değindi.
Akif Hamzaçebi, tutuklu gazetecilerin sadece Mustafa Balbay?dan ibaret olmadığını, çok sayıda gazetecinin tutuklu olduğunu söyledi. Tutuklu gazeteci sayısında Türkiye?nin dünya istatistikleri içinde en üst sıralarda yer aldığını ifade eden Hamzaçebi, ?Bir yanda Türkiye demokrasi konusunda çok büyük bir geçmişe ve birikime sahipken, bir yandan en fazla sayıda gazetecinin tutuklu olduğu ülke olması nedeniyle birbiri ile çelişen, olmaması gereken bir tabloyu yaşamaktadır. Böyle bir tablonun sona ermesi, tutuklu gazetecilerin fikir özgürlüğünün, düşünce özgürlüğünün olduğu bir ortama kavuşması en büyük dileğimizdir. Modern toplumların farklı bir iletişim sürecine girmiş olması, küreselleşmenin etkisi ile böyle bir süreci yaşaması, iletişim özgürlüğünün kapsamını da değiştirmiştir. İletişim özgürlüğü sadece bilgilenme ve bilgi vermeden ibaretken, bu hak şimdi o klasik seviyesinden çok daha ileri bir seviyeye taşınmıştır. Artık iletişim özgürlüğü dediğimiz zaman, düşüncesini ifade etmek isteyen herkesin ortak toplumsal yaşama eşit bir şekilde katılması anlaşılıyor'' diye konuştu.
Hamzaçebi ?Çalışan gazetecilerin bir takım sorunlarını çözme yönünde TBMM gerekli düzenlemeleri yapacaktır. Daha önce var olan, bugün olmayan bir takım haklar umarım en kısa sürede yasal bir çerçeveye kavuşur, meslek en azından kaybettiği hakların bir bölümünü kazanarak ileriye umutla bakabilir? dedi.
Hamzaçebi, tutuklu milletvekilleri gazeteci Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan'a da selam gönderdi.
PMD Başkanı Göksel Bozkurt da Balbay ve Özkan'ın aynı zamanda derneğin üyesi olduklarını anımsatarak, her ikisine de selam gönderdiklerini ifade etti. Bozkurt, parlamento muhabirlerinin Meclis'in kuruluşundan bu yana bir anlamda denetim görevi yaptığını dile getirdi.

-''Partimizde görüş ayrılığı yok''-

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Hamzaçebi, milletvekillerinin İmralı ziyaretiyle başlayan sürece ilişkin iktidardan gelen ilk açıklamaların ardından, en net ve kararlı tavrı CHP'nin ortaya koyduğunu söyledi.
Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun bu konuda Hükümet'in önünü açan bir açıklama yaptığını belirten Hamzaçebi, şöyle devam etti:
''Sayın Genel Başkanımız dört husus ifade etti: 'Süreçle ilgili olarak samimi olun, gizli kişisel ajandanız olmasın, konuyla ilgili muhalefete bilgi verin ve milletten saklı hiçbir angajmana girmeyin.' Bunlar, bizim desteğimizin şartlarını oluşturuyor. Bunu kısaca 'samimiyet' diye ifade edebiliriz. Samimi olunursa; süreç, toplumla, Parlamentoyla, Anamuhalefet Partisi ile paylaşılırsa her şey daha doğru gider. Biz şu ana kadar böyle bir bilgilenmeye sahip değiliz. Bize herhangi bir şekilde bilgi verilmiş değil. Basından takip ediyoruz. Hükümeti bilgi vermeye davet ettik. Bu bilgi verilir mi verilmez mi verilirse ne zaman verilir, bunu bilemiyoruz.''
Hamzaçebi, iktidarın, ''CHP Grubu'nun tamamı bu konuda destek vermiyor'' şeklinde bir eleştirisi olduğunun anımsatılması üzerine, ''Buna katılmıyorum. Partimizi, Genel Başkan temsil eder. Sayın Kılıçdaroğlu da bu konuda açıklamasını en net şekilde yaptı. Genel Başkanımızın ifade ettiği dört husus, milletin,milletvekillerinin hassasiyetleridir aslında. Partimizde bu konuda hiçbir görüş ayrılığı yoktur. Bu konuda kimse tereddüt etmesin. Terörün sona ermesini, kanın akmamasını, bütün vatandaşlarımız arzu ediyor, CHP de arzu ediyor. Ana hedef budur'' diye konuştu.
Akif Hamzaçebi, sürece ilişkin olarak zaman zaman bazı yetkililerin açıklama yaptığını, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Afrika ziyaretinde yaptığı açıklamaların olduğunu, Bağımsız Mardin Milletvekili Ahmet Türk'ün bazı değerlendirmelerinin olduğunu belirterek, ''Her bir açıklamayı münferiden alıp değerlendirme yapmayı doğru bulmuyorum. Çünkü biz hükümetin bu konuda bize bilgi vermesini arzu ettik. Hükümet bize süreçle ilgili bilgi verdiğinde, o konudaki görüşlerimizi de ifade edeceğiz'' dedi.

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm seçip zaten karar verin. Biz sirk geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen bir hafta beklemek zorunda.