Bağdat Caddesi'nde Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Bağdat Caddesi'nde Cumhuriyet Bayramı coşkusu

29 Ekim 2012

İstanbul'da binlerce kişi ellerinde Türk bayraklarıyla Bağdat Caddesi'nde yürüdü. Boğaz'da ise görsel şölen vardı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve eşi Selvi Kılıçdaroğlu da Kadıköy Belediyesi'nin Bağdat Caddesi'nde düzenlediği "Cumhuriyete Bağlılık" yürüyüşüne katıldı.Vatandaşlara hitap eden Kılıçdaroğlu, ''Ankara?da önümüze engeller çıkardılar. Sandılarki biz 1. Meclise gitmeyeceğiz sandılar ki askerlerini polislerini getirecekler biz oraya gitmeyeceğiz bir şeyi unutuyorlar. Biz Ulusal Kurtuluş Savaşını vermiş bağımsız bir ülkenin evlatlarıyız. Hiçbir güç bizi inandığımız yoldan alıkoyamayacaktır'' dedi.

Suadiye'den başlayan yürüyüş, Bağdat Caddesi boyunca sürdü. Caddebostan'da sona eren yürüyüşe, ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleri taşıyan binlerce Kadıköylü katıldı.

Kılıçdaroğlu, yürüyüşte Kadıköy Belediyesi'ne ait TIR'ın üzerinden vatandaşları selamladı. CHP Genel Başkan Yardımcıları Gürsel Tekin, Umut Oran, Gülseren Onanç, Erdoğan Toprak, Şafak Pavey, Genel Sekreter Bihlun Tamaylıgil, CHP Grup Başkanvekili M. Akif Hamzaçebi ve CHP İstanbul İl Başkanı Oğuz Kaan Salıcı da TIR'ın üzerinde yer aldı. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun halka hitaben yaptığı konuşmanın bazı satır başları ise şöyleydi;

"Biz, ulusal kurtuluş savaşını vermiş, bağımsız bir ülkenin evlatlarıyız. Hiçbir güç bizi inandığımız yoldan alıkoyamayacaktır", "Hiçbir zaman cebimizi düşünmedik. Ya kentimizi ya ülkemizi ya halkımızı düşündük", "Artık şapkamızı önümüze koyup düşünmek zorundayız, bir tarafta Kuvayi milliyeciler, Misak-ı Milliciler ve Cumhuriyetçiler var, öbür tarafta cumhuriyet karşıtları var. Bütün yurtseverleri CHP çatısı altına bekliyorum."

Beşiktaş Belediyesi, Cumhuriyetin 89'uncu yılını fener alayıyla kutladı. Balmumcu The Plaza Otel önünden, başlayan yürüyüşe meşalelerle katılan binlerce kişi, Barbaros Meydanı'nda Kenan Doğulu konserini izledi.

Habere ilişkin fotoğraflar için lütfen tıklayınız

Viagra çok çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm seçip zaten karar verin. Biz kulüp geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen birkaç dakika beklemek zorunda.