Hükümetin gündemi ile vatandaşın gündemi bir değil

MEHMET AKİF HAMZAÇEBİ: HÜKÜMETİN GÜNDEMİ İLE VATANDAŞIN GÜNDEMİ BİR DEĞİL

23 Haziran 2012 Saat 14:47

Nurcan KIRCALI / İSTANBUL, (DHA) CHP Grup Başkan Vekili ve İstanbul Milletvekili Mehmet Akif Hamzaçebi, Şile ilçe örgütünün düzenlendiği yemeğe katıldı. Yemekte konuşan Mehmet Akif Hamzaçebi şunları söyledi:
"19 Nisan 2012'de kanunlaşan 2B yasası yürürlüğe girdikten sonra ne yazık ki vatandaş hangi şartlar ve hangi koşullarda arazisini satın alacağını bilmiyor. Şile gibi bölgelerde yer alan tarım arazileri vatandaşlar tarafından satın alınamayacak durumda. Fiyatlar yüksek. Vatandaşın bütçesi bunu izin vermiyor. Bu nedenle bu kanunda bir düzenleme gerekiyor ama ne yazık ki Ankara?nın gündemi ile vatandaşın gündemi bir biri ile paralel değil. Bakın bu aralar sezaryen ve kürtaj konuşuluyor. Sayın Başbakan ve iktidar partisi kadınlarımızın ne kadar hakkı varsa bunları kısıtlamak ile uğraşıyor ama sokağa indiğimizde ise vatandaş 'Benim tapum ne oldu' diye soruyor. Ancak hükümet AKP 'Kürtaj yasası getireceğim' diyor, 'Sezaryeni kısıtlayacağım'. Ben de sayın Başbakan'a ve hükümete bir öneride bulunmak istiyorum. Sezaryen bu ülkede artmış olabilir. Siz iktidara geldiğinizde her yüz çocuktan yirmi ikisi sezaryen ile dünyaya geliyordu. On yıl sonra AKP iktidarı döneminde her yüz çocuktan kır dördü sezaryen ile dünyaya geliyor. Sen sezaryeni kürtajı bırak da sağlıktaki performans sitemine bak. Hastane aynı doktor aynı ama sezaryen birden fırlamış. Şimdi de komisyondan kanun geçirdiler. 'Sezaryen zorunluluk varsa uygulanacak' diye bunu uzmanları doktorları değerlendirir. Bu nedenle sayın Başbakan'a ve Sağlık Bakanı'na önerim 'Sağlık politikanızı gözden geçirin.'

"BU KESİNTİLER DAHA DA ARTACAK"

Emeklilerin aldığı maaşlarda yaşanılan kesintilere değinen Mehmet Akif Hamzaçebi, "795 lira maaş aldığını söyleyen bir emekli vatandaştan 85 liralık sağlık kesintisi katılım payı kesilmiş. Sağlık sistemi alarm veriyor. Hiç kimse istediği doktora gitme özgürlüğüne sahip değil artık ama vatandaşa bunun tam tersi yansıtıldı. Öyle bir özgürlük yok. Şimdi ise kesintiler başladı ve bu kesintiler daha da artacak. Bugün kürtaja sezaryene kanun çıkartan hükümet yarın baş ağrısına mide ağrısına da kanun çıkartırsa hiç şaşırmayacaklar" diye konuştu. Mehmet Akif Hamzaçebi, "Türkiye'de vatandaşın gündemi ile hükümetin gündemi farklı ise bu hükümetin sonu yavaş yavaş gelmeye başladı" dedi.

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm seçip zaten karar verin. Biz pazar geldi ve sevdim aldım. hemen kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen birkaç saat beklemek zorunda.