Orhan Boran'a son görev

Sunucu, televizyoncu, radyo programcısı, yazar, stand-upçı gibi birçok unvanı almayı 84 yıllık yaşam öyküsüne sığdıran dev çınar Orhan Boran, dün son yolculuğuna sevenlerinin alkışlarıyla uğurlandı

27.05.2012

Kemik iliği hastalığı nedeniyle 84 yaşında hayatını kaybeden Orhan Boran'ın cenazesi için dün yakınları, sanatçılar, siyasetçiler ve dostları İstanbul Erenköy Galippaşa Camisi'nde bir araya geldi. Cenazeye CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Türker İnanoğlu, Müjdat Gezen, Sezen Cumhur Önal, Safa Önal, Erkan Yolaç, Halit Kıvanç, Süleyman Çelebi, Ateşböceği Ercan, Adnan Şenses, Erol Evgin, Hakkı Devrim, Saba Tümer, Ebru Cündübeyoğlu, İlhan Şeşen, Erkan Yolaç, Lale Belkıs gibi tanınmış isimler katıldı.

'YÜZDE BİRİ OLAMAZLAR'
Boran'ın eşi Güler Boran kızı Arzu Akman cami avlusunda taziyeleri kabul etti. Boran'ın beyin cerrahı olan oğlu Burak ve torunu Boğaçan ise cenaze namazında en önde birlikte saf tuttu. Cenazeye katılan Halit Kıvanç, "Sunuculuk Orhan Boran'la başladı. O ilk takdimciydi. Ondan sonra, genç olmasına rağmen Erkan Yolaç ikinci, ben de üçüncüydüm. Biz 3 kişiydik. Şimdi iki kişi kaldık. Orhan Boran'ın en güzel yanı; sakin, bir bakan ciddiyetinde gelir, bir başlar anlatmaya, millet yerlere yatar. Bizim ustamızdı, Bu alanın birincisiydi" dedi. Erkan Yolaç "Yüz sene geçse de bir Orhan Boran daha gelmez. Önüne gelen mikrofonu eline alıp konuşuyor ama onun yüzde biri olamazlar" diye konuştu. Oğlu Burak Boran ise "Çok üzgünüm. Babamızı kaybettik. Beklenmedik bir ölüm değildi. Ama ne kadar beklense de insan çok üzülüyor. 10 yıldır kanser tanısı vardı. Son iki yılda kemik iliği yetmezliği gelişti. Son iki ayı çok ağır geçirdi. Sürekli hastane ev arasında gidip geliyorduk. Tedavisi olan bir hastalık olmadığı için yaşamını mümkün olduğunca uzatmaya çalıştık sadece. Son üç dört güne kadar ufak tefek sıkıntılar dışında iyiydi. Ama son üç dört günü oldukça sıkıntılı geçti. Komaya girdi, bilinci kapandı. Son iki gün kendini bilmiyordu" dedi. Boran, öğle namazı sonrası kılınan cenaze namazının ardından Zincirlikuyu Mezarlığı'nda defnedildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile Boran'ın bir dönem fahri olarak görev yaptığı Beşiktaş Spor Kulübü de birer taziye mesajı yayınladı. Bakan Günay mesajında "Onu kibar esprileri, beyefendiliği, nezaketiyle tanıdık. Mükemmel Türkçesiyle yaptığı doyulmaz sohbetleriyle onu çok ama çok özleyeceğiz" ifadelerine yer verildi.

Viagra çok lezzetli yemek değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm atanmış zaten karar verin. Biz pazar geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen biraz zaman beklemek zorunda.