Akif Hamzaçebi Beykoz'da 2B ile ilgili basın toplantısı düzenledi

Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi Beykoz'da 2B ile ilgili basın toplantısı düzenledi.

04.05.2012

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi Beykoz'da 2B ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Hamzaçebi'ye Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Burhan Öz de destek verdi. Toplantıda konuşan Öz, vatandaşın lehine olan her girişime destek vereceklerini söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Beykoz Çavuşbaşı'nda Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği'nde vatandaşlarla bir araya geldi. Hamzaçebi vatandaşlarla 2B yasasını konuştu. Toplantıya Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Burhan Öz'de katıldı. Öz, meclisten geçen 2B Yasası'na tepki gösterdi ve vatandaşların yararına olan uygulamalara destek vereceklerini söyledi.

Toplantıda konuşan Akif Hamzaçebi yasanın eşitlik ilkesine uymadığını söyledi. Hamzaçebi, hükümetten yasanın bir an önce değiştirilmesini talep etti. Sorunun sadece CHP'nin meselesi olmadığını, tüm partileri ilgilendirdiğini belirten Hamzaçebi, yasada yer alan 'Rayiç bedellerin yüzde 70'ini ödeme' şartının ağır olduğunu ifade etti.

2B Yasası'nın Anayasanın eşitlik ilkesine uygun olmadığını aktaran Hamzaçebi, "Eşitlik mali konularda herkese, durumuna göre farklı kuralların uygulanması demektir. Mali durumu iyi olana biraz daha büyük verebilirsin az olana ona göre bir vergi yükü belirlersin. Burasını kendi ihtiyacı için 12 ay kullanan vatandaşımızın satın alma bedelini tespit ederken, 5 dönüm araziyi 'tapusu çıksın' bekleyenlerle aynı kefeye koyamazsınız. Eşitlik 5 dönüm arazi alıp 'yasa çıksın buraya gökdelen dikeyim' diyenler, 500-800 metrekare alana inşaat yapmış kişiyi aynı kefeye koymak değildir." dedi.

2B arazilerini asıl ihtiyaç sahiplerinin almaması halinde, para sahiplerinin alacağını aktaran Hamzaçebi, "Parlamentoda milletvekili desteği olduğu halde bir yasada halk desteği yok ise, o yasa meşru değildir. Ben sizden onu alıyorum. Şu iddiayı ihtiyatla karşılıyorum. 'Biz bedelleri düşüreceğiz' açıklaması siyasetçilere yakışmaz. Rayiç bedel bellidir, yüzde 70'i de satış bedeli olacaktır. Memura 'Bu rayiç bedelin altında bir bedel tespit et' diye hiç kimse talimat veremez." diye konuştu.

Hamzaçebi, basın toplantısından önce gazetecilerin sorularını cevapladı.

Gürsel Tekin'in İstanbul il başkanlığı döneminde, MYK'da ve öncesinde partiye büyük hizmetlerini olduğunu söyleyen Hamzaçebi ''Biz öncelikle 2014'te yapılacak yerel seçimlere, sayın Kılıçdaroğlu genel başkanlığında kilitlendik. Hedeflerimiz arasında bulunan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı alarak, Kılıçdaroğlu önderliğinde koşar adım gideceğiz'' şeklinde konuştu.

''MYK'da bir uyumsuzluk mu vardı, Gürsel Tekin bu nedenle istifa etmiş olabilir mi-'' şeklindeki soruya Hamzaçebi, MYK'da uyumsuzluk olduğunu görmediğini ifade ederek, ''MYK'da Türkiye'nin bütün sorunları tartışılır. Herkes özgür bir biçimde düşüncelerini söyler. Ben bir sorun görmedim. Biz parti olarak büyük bir aileyiz, bunları aşarız'' diye konuştu.

Hamzaçebi, ''Yeni bir parti mi kurulacak-'' şeklinde soruya da ''Nereden çıktı bunlar-'' şeklinde cevap verdi.

''İktidar partisinin CHP'nin iç işlerine karıştığını düşünüyor musunuz-'' şeklinde soruyu da Hamzaçebi, ''Hayır, düşünmüyorum'' diye cevapladı.

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm seçip zaten karar verin. Biz alışveriş merkezi geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen birkaç saat beklemek zorunda.