AKP'nin gündeminde demokrasi ve özgürlükçü bir anayasa yoktur

CHP Gaziosmanpaşa İlçe Kongresi -CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi: -''Cumhuriyet Halk Partisi, özgürlüklerin ve ekonomik büyümenin olduğu, herkesin iş sahibi olduğu, kimsenin düşünceleri nedeniyle suçlanmadığı bir Türkiye'yi hedeflemektedir''
22.04.2012 14:39

İSTANBUL (A.A) - CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, ''Cumhuriyet Halk Partisi, özgürlüklerin ve ekonomik büyümenin olduğu, herkesin iş sahibi olduğu, kimsenin düşünceleri nedeniyle suçlanmadığı bir Türkiye'yi hedeflemektedir'' dedi.
Hamzaçebi, Gaziosmanpaşa ilçe örgütünce Küçükköy'deki bir düğün salonunda düzenlenen kongrede yaptığı konuşmada, AKP iktidarının Türkiye'yi götürmekte olduğu yolun, CHP'nin kesinlikle karşı çıktığı ve benimsemeyeceği bir yol olduğunu söyledi.
''Cumhuriyet Halk Partisi, özgürlüklerin, ekonomik büyümenin, herkesin iş sahibi olduğu, kimsenin düşünceleri nedeniyle suçlanmadığı, 'yarın sabah uyandığında başıma ne gelir-' endişesini yaşamadığı bir Türkiye'yi hedeflemektedir'' diyen Hamzaçebi, AKP'nin, her seçimde iktidarını güçlendirdikçe, Türkiye'nin demokrasiden biraz daha uzaklaştığını savundu.
Hamzaçebi, bugün gelinen noktada, Avrupa Birliği'nin, topluma heyecan veren bir dinamik olmaktan çıkarak, toplumda kırılmaya yol açan bir dinamik haline geldiğini belirterek, ''AKP, AB yolunda mesafe aldığını iddia ederken, gerçekte iç politikada kendine bir manevra alanı yaratmak üzere hareket ediyordu. Bugün bu, açık bir şekilde ortaya çıkmıştır. AKP'nin gündeminde demokrasi ve özgürlükçü bir anayasa yoktur'' görüşlerini ileri sürdü.
Türkiye'de büyük sorunların yaşandığını dile getiren Hamzaçebi, bu nedenle CHP'ye her zamankinden daha fazla ihtiyaç olduğunu dile getirdi.
Hamzaçebi, bu kongre süreci ve bunun sonucunda gerçekleştirilecek kurultayın, CHP'yi önce yerelde, sonra genelde iktidara taşımak zorunda olduğunu ifade ederek, ''Bunun arayışını yapmalıyız. Bu iktidarı çıkaracak anlayışı bu kongrelerde ortaya koymalıyız'' diye konuştu.
Çoğunluğun iktidarının kararlarını halka sorarak alan iktidar olduğunu belirten Hamzaçebi, parlamentoda geçen hafta kabul edilen 2B yasasının halka sorularak ve halkın ihtiyaçları doğrultusunda çıkarılmadığını söyledi.
Hamzaçebi, bu kanunun, hükümetin kendilerine göre çıkardığı yanlış bir kanun olduğunu savunarak, ''7 milyon orman köylüsü, İstanbul'da yaşayan ihtiyaç sahibi vatandaşlarımız bu kanunda yoktur. Bu kanunda, 2B arazilerini kapatıp 'yarın kanun çıksın da bunları satın alayım' diyen yatırımcılar, fırsatçılar vardır. Vatandaşın olmadığı bu kanun yine sokakta vatandaştan dönecektir. Buna inanıyorum'' dedi.
(HTC-MRT-FAN)


Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm seçip zaten karar verin. Biz alışveriş merkezi geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen tam olarak bir saat beklemek zorunda.