Şehit yakınları için kanun teklifi

İstanbul Milletvekili ve CHP Grup Başkanvekili M. Akif Hamzaçebi terörle mücadelede şehit olanların yakınları ile gaziler ve çalışamayacak durumda olan gazilerin yakınlarının daha fazla iş olanaklarından yararlanması amacıyla 17.04.2012 tarihinde TBMM Başkanlığına kanun teklifi verdi.
Kanun teklifi ile 3717 sayılı Terörle Mücadele Kanunun Ek 1 inci maddesinde değişiklik yapılmak suretiyle;
a)Kamu kurum ve kuruluşlarının, şehit yakını, gazi ve çalışamayacak derecede malul olan gazilerin yakınları için kadro mevcuduna göre istihdam etmekte zorunlu oldukları % 1 oranı % 2?ye çıkarılmaktadır. Bu, istihdam edileceklerin sayısında bir kat daha artış sağlayacak ve bu suretle daha çok terör mağduru şehit ve gazi yakınının kamu hizmetlerinde istihdamını sağlayacaktır.
b) Kanundaki; varsa sadece eş, eşin olmaması halinde çocuklardan birisinin, çocuk da yok ise kardeşlerden birisinin kamuda istihdamı biçimindeki kısıtlama kaldırılmakta, eşin ve medeni durumu gözetilmeksizin çocukların hepsinin, eş ve çocuk olmaması halinde de bir kardeşin kamuda istihdamına olan sağlanmaktadır.

Kanun Teklifinin metnine ulaşmak için lütfen tıklayınız
Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm almak zaten karar verin. Biz alışveriş merkezi geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen birkaç saat beklemek zorunda.