Bu kanun teklifi yoksul ve dar gelirli ailelerimizin çocuklarına 'sen yoksul kal' teklifidir.

CHP Ümraniye İlçe Kongresi -CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi: -''(Zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran teklif) Bu kanun teklifi yoksul ve dar gelirli ailelerimizin çocuklarına 'sen yoksul kal' teklifidir. Teklifin başka hiç bir amacı yoktur'' -''4+4+4 teklif yasalaşırsa Türkiye'nin rekabet gücü çok daha azalacaktır, Türkiye vasıfsız işçi yetiştiren bir eğitim sistemine taşınmış olacaktır''

17.03.2012

İSTANBUL (A.A) - CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanun teklifiyle ilgili, ''Bu kanun teklifi yoksul ve dar gelirli ailelerimizin çocuklarına 'sen yoksul kal' teklifidir. Teklifin başka hiç bir amacı yoktur'' dedi.
Haldun Alagaş Spor Kompleksi'nde gerçekleştirilen partisinin Ümraniye İlçe Kongresi'nin divan başkanlığını yürüten Hamzaçebi, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin en önemli sorununun AKP iktidarı olduğunu, AKP'nin Türkiye'yi her geçen gün otoriter bir rejime doğru götürdüğünü savundu.
Hamzaçebi, Türkiye'nin siyasete, dış politikada ve ekonomide kötü yönetildiğini, AKP'nin ekonomik tablosunun önceki hükümetlerle kıyaslandığında ortada bir başarı olmadığını, önceki hükümetler kadar bir mesafe katedildiğinin görüldüğünü belirterek, ''2002 sonundan bu yana iktidar olan AKP'nin önümüzdeki 2 yılı da içine katarak ilan ettiği programa göre Türkiye'ye sağladığı ortalama yıllık büyüme yüzde 5'ler seviyesindedir. Türkiye Cumhuriyeti de 1923 yılından bu yana aşağı yukarı yüzde 5'ler seviyesine yakın bir büyüme gerçekleştirmiştir'' diye konuştu.
Zorunlu eğitimi 12 yıla çıkaran kanun teklifine de değinen Hamzaçebi, konuşmasını şöyle sürdürdü:
''Bu kanun teklifi yoksul ve dar gelirli ailelerimizin çocuklarına 'sen yoksul kal' teklifidir. Teklifin başka hiç bir amacı yoktur. Herkes çocuğunu istediği okula gönderemiyor. Yasalara göre bu mümkün ama iş bütçeye gelince vatandaşımız çocuğunu iyi bir özel okula gönderememektedir. Bütün bunlar eğitimde fırsat eşitliğinin olmadığını gösteren uygulamalardır. AKP 4+4+4'lük teklifiyle çocuklarımıza diyor ki '9 yaşından itibaren mesleğe yenilmek üzere sen ders seçmeye başla'. 9 yaşında bir çocuk gelecekte hangi konuda başarılı olabileceğini kestirebilecek durumda değildir.''
Hamzaçebi, herkesin bu teklife karşı çıkması gerektiğini vurgulayarak, ''Bütün çocuklar eğitim yarışında, yarışın başlangıç çizgisinde eşit şartlara sahip olmalıdır. Sayın başbakana ben biraz ekonomi okumasını, kendisine her söylenen bilgiyle konuşmamasını tavsiye ediyorum. Bu ülkenin uyguladığı ekonomik politikalarla Türkiye'nin rekabet gücü giderek azalmıştır. 4+4+4 teklif yasalaşırsa Türkiye'nin rekabet gücü çok daha azalacaktır, Türkiye vasıfsız işçi yetiştiren bir eğitim sistemine taşınmış olacaktır'' diye konuştu.

-2B kanun tasarısı-

Akif Hamzaçebi, 2B kanun tasarısıyla ilgili olarak da rayiç bedelin yüzde 50'si oranındaki satış bedelinin vatandaşın kafasında tereddüt uyandırdığını ifade ederek, bunun tasarının genel kurul görüşmeleri sırasında emlak vergi değeri olarak düzeltilmesi ve herkesin bütçesine göre bir satış değeri belirlenmesi konusunda hükümete çağrıda bulundu.
Hamzaçebi, ''Emlak vergileri dar gelirli, orta gelirli vatandaşımızın bütçesine hitap eden bir bedeldir. Ancak buralarda fabrikalar, oteller varsa bunlara rayiç bedel diyelim. Orman köylülerine ise 2B arazileri mutlaka bedelsiz verilmelidir'' diye konuştu.
Kentsel dönüşümün piyasanın istekleri doğrultusunda yapılacak bir dönüşüm olmadığını savunan Hamzaçebi, kentsel dönüşümün vatandaşın ihtiyaçları doğrultusunda yapılacak bir uygulama olduğunu vurguladı.
Hamzaçebi, meslek kazalarına ilişkin olarak da ''AKP hükümetinin meslek kazalarını önleme konusunda almış olduğu hiçbir önlem yoktur, hiçbir denetim yoktur. Birkaç yıl önce Bayrampaşa'da bir binada meydana gelen yangında çalışanlarımız cayır cayır yanarak öldü. 2 sene öne Ankara'da Ostim'de meydana gelen bir patlamada işçilerimiz yanarak öldü ve İstanbul'da son meydana gelen olayda 11 vatandaşımız yanarak öldü. AKP hükümetinin gözünde çalışan yoktur, işçi yoktur, işçi hakları yoktur'' ifadelerini kullandı.

-CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu kongreye mesaj gönderdi-

Hamzaçebi, kongrede CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun gönderdiği mesajı da okudu.
Kılıçdaroğlu, mesajında CHP'yi iktidara taşıma mücadelelerinde tek güvencesinin örgütü, partilileri, taraftarları ve halkı olduğunu belirterek, şunları kaydetti:
''Partimizin önündeki hedef artık iktidardır. Şimdi tek görevimiz renk, din, dil, ırk, inanç ve cinsiyet farkı gözetmeksizin hiçbir vatandaşımızı ötekileştirmeden, el ele omuz omuza iktidara yürümektir. Sizlerin özverisi, katkısı, geceli gündüzlü çalışmasıyla CHP'yi iktidara getireceğiz. Ülkemizi ve insanımızı AKP'nin yarattığı tahribattan, yolsuzluktan ve hukuksuzluktan bir an önce kurtarmanın başka yolu yoktur.''.
(FM-NAR-KAF)

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm almak zaten karar verin. Biz mağazasında geldi ve sevdim aldım. hemen kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen bir hafta beklemek zorunda.