Kimseye, bir yerine birşey gelsin diye aparat fırlatmadım

TBMM Genel Kurulu -CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi: -''Milli Eğitim Komisyonu Başkanı'na, farkındalığımı ifade etmek için önüne İçtüzük, selobant aparatı attım. Kimseye, bir yerine birşey gelsin diye aparat fırlatmadım''
13.03.2012
TBMM - CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Nabi Avcı'ya, pazar günkü görüşmelerde ''farkındalığını ifade etmek için önüne İçtüzük, selobant aparatı attığını, kimseye, bir yerine birşey gelsin diye aparat fırlatmadığını'' söyledi.

-''Üzme niyetinde bir hareket yapmadım''-
CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, 8 yıllık kesintisiz eğitimle ilgili 11 maddelik kanun tasarısının görüşmelerinin 9 gün, 93 saat sürdüğünü, komisyon üyesi olmayan 113 milletvekilinin katıldığını anımsattı. Hamzaçebi, görüştükleri teklifin ise 26 madde olduğunu, milletvekillerinin 91 saat konuştuğunu ifade ederek, ''Nereden nereye geldiğinizi söylüyorum. Dünün mazlumu, bugünün zalimisiniz'' dedi.
Hamzaçebi, geçen pazar günü TBMM Milli Eğitim Komisyonunun, AKP milletvekillerince işgal edildiğini, bir AKP Grup Başkanvekilinin, kravatsız gelerek, harekatı yönettiğini ifade etti.
CHP milletvekillerinin konuşturulmadığını, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce'nin 6 kez söz talebinde bulunmasına rağmen söz verilmediğini kaydeden Hamzaçebi, milletvekilinin yasama görevinin engellendiğini ifade etti. Hamzaçebi, Meclis Başkanı'nın, bu teklifi iade etmesi gerektiğini, hukuk adamı, Meclisin Başkanı ise başka seçeneğinin olmadığını söyledi.
Hamzaçebi, pazar günkü toplantıda, ''Sayın Başkan'' diyerek seslendiğini, ancak önünde etten bir duvar olduğunu belirterek, Başkanın koruması diye düşündüğü, ancak milletvekili olduğunu söylediği bir kişinin kendisini itelediğini söyledi. Hamzaçebi, ''Komisyon sözcüsü de orada, harekatı yöneten grup başkanvekili de. 'Sayın Başkan' diye sesleniyorum, ona yakışan bir grup başkanvekili oraya gelmiş, komisyon başkanıyla görüşmesini sağlamak. Komisyon sözcüsü beni görüyor, umurunda değil, çünkü talimat almışlar. O koruma duvarını aşamadım, Başkan'a farkındalığımı ifade etmek için önüne İçtüzük attım. Selobant aparatını da İçtüzük gibi Sayın Başkan'ın önüne attım'' diye konuştu.
Fırlatma hareketini gösteren Hamzaçebi, ''Fırlatma budur. Ben öyle birşeyi kesinlikle yapmadım. Kimseye, bir yerine bir şey gelsin diye aparat fırlatmadım. Komisyon Başkanı'nı, üzme niyetinde bir hareket yapmadım. Pazar gününe kadar demokratik tavrı, pazar günü sona eren bir Komisyon Başkanı var. Sınanmamış demokratlıklardır bunlar. Ya demokrasi ya makam aracı arasındaki tercihini, makam otomobilden yana yapan bir komisyon başkanı gördük'' diye konuştu.

Viagra çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm kullanımı zaten karar verin. Biz alışveriş merkezi geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen bir hafta beklemek zorunda.