Bizim önerimiz orman köylüsüne bu arazinin bedelsiz devredilmesidir.

2B Yasası alt komisyona gönderildi
15.02.2012 14:22

ANKARA (ANKA)-Kamuoyunda 2B olarak adlandırılan Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun Tasarısı, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu'nda alt komisyona gönderildi.

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu, Komisyon Başkanı İbrahim Yiğit'in başkanlığında toplandı. Toplantıda Orman Köylülerinin Kalkınmalarının Desteklenmesi ve Hazine Adına Orman Sınırları Dışına Çıkarılan Yerlerin Değerlendirilmesi ile Hazineye Ait Tarım Arazilerinin Satışı Hakkında Kanun Tasarısı ile CHP Grup Başkanvekili M. Akif Hamzaçebi'nin 2/B Barışı Kanunu Teklifi ile MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır'ın Orman Sınırları Dışına Çıkartılan Yerlerin Değerlendirilmesi Hakkında Kanun Teklifi görüşüldü.

-HAMZAÇEBİ'DEN ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ ÖNERİSİ-

Teklif sahibi olarak konuşan CHP Grup Başkanvekili Mehmet Akif Hamzaçebi de, "Orman köylülerimiz 2B arazilerini atasından dedesinden beri kullanmaktadır. Bunu kendi mülkü olarak görmektedir. Kendi mülkü gibi gördüğü bu araziyi orman köylüsüne rayiç bedel üzerinden devretmeye kalkışmak Anayasanın eşitlik ilkesine aykırı olduğu gibi toplum gerçekleriyle de uyuşmaz. Bizim önerimiz orman köylüsüne bu arazinin bedelsiz devredilmesidir.Anayasa'nın 170. maddesinde bir küçük değişiklik yaparak bu alanların satışının mülkiyetinin kullanıcılara devrinin önündeki engelleri kaldıralım" dedi.
(MG/ORH)

Viagra çok çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm seçip zaten karar verin. Biz alışveriş merkezi geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen birkaç dakika beklemek zorunda.