CHP'nin direnişi sonuç verdi

CHP'nin direnişi sonuç verdi

09.02.2012

Elitaş: "Uzlaşmak için elimizden geleni yapacağız"

Meclis'te kürsü işgaline neden olan AKP'nin getirdiği TBMM İçtüzük Değişikliği Teklifi, gruplar arasında anlaşma sağlanarak ertelendi. AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, gelecek hafta yeniden gündeme getirecekleri teklifte uzlaşmak için azami gayreti göstereceklerini söyledi.

Ankara- Meclis Genel Kurulu verilen aranın ardından yeniden açıldı. Meclis Başkanvekili Mehmet Sağlam İçtüzük Değişiklik teklifi görüşmelerine kalınan yerden devam edileceğini belirterek teklifin birinci bölümü üzerinde görüşmelere başladı. Bölüm üzerinde söz talebinde bulunan olmadı. "Birinci bölüm üzerinde görüşmeler tamamlanmıştır" diyen Sağlam, istek üzerine Grup Başkanvekillerine söz verdi.

AKP Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, "Siyasi partiler grup başkanvekilleri ile yaptığımız görüşmeler çerçevesinde TBMM İçtüzüğü Değişiklik Teklifinin görüşmelerinin önümüzdeki hafta, muhtemelen uzlaşmak için azami gayret göstermek üzere, AK Parti grubu olarak, elimizden gelen gayreti göstereceğimizi belirterek, herkese saygılar sunuyorum" dedi.

CHP Grup Başkanvekili Emine Ülker Tarhan, CHP olarak Meclis İçtüzüğünü halkın Meclis'teki hukukunu belirleyen tali bir anayasa olarak gördüklerini belirterek, "Bu yolla demokratik muhalefet hakkının önünün kapatılmaması gerektiğini düşünüyoruz. Bu konudaki tavrımızın herkes tarafından anlaşıldığını ve bir duyarlılık zemini oluştuğunu düşünüyoruz. Gelinen noktada İçtüzük görüşmelerinin ertelenmesi olumludur. Çabaların sonuç vermesini diliyorum" dedi.

MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır ise, "İçtüzük TBMM'nin anayasasıdır. Birlikte çalışma şartlarının belirlendiği bir hukuk metnidir. Uzlaşarak geçirilmesi önemlidir. İçtüzük teklifinin sahipleri AKP grubunun yaklaşımı olumlu olmuştur. Ümit ediyorum uzlaşma sağlanarak görüşmelere başlanır" değerlendirmesinde bulundu.

BDP Grup Başkanvekili Sırrı Sakık ise, "Gönül isterdi ki bu uzlaşma dün gerçekleşse o tablo yaşanmasaydı. Gelinen nokta çok çok olumlu bir nokta. Burada muhalefetin en demokratik hakkı olan konuşma hakkını kısıtlamamak gerekir. AKP'nin gösterdiği duyarlılığı önemsiyor grup olarak katılıyoruz" dedi.

Konuşmaların ardından Meclis Genel Kurulu Salı günü toplanmak üzere kapatıldı.

Viagra çok çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm almak zaten karar verin. Biz sirk geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen birkaç dakika beklemek zorunda.