Hamzaçebi 2/B arazilerinin, orman köylüsüne bedelsiz verilmesini istedi

2/B arazilerinin satışı -CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi 2/B arazilerinin, orman köylüsüne bedelsiz verilmesini istedi
08.02.2012

TBMM - CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi 2-B arazilerinin, orman köylüsüne bedelsiz verilmesini istedi.
TBMM İçişleri Komisyonu, orman özelliğini yitirmiş ve 2/B arazisi olarak bilinen Hazine arazilerinin satışını öngören kanun tasarısını, tali komisyon olarak görüştü.
Komisyon Başkanı Muammer Güler, tasarının, CHP Grup Başkanvekilleri ve arkadaşları ile MHP Grup Başkanvekili Mehmet Şandır'ın konuyla ilgili kanun teklifleriyle birleştirildiğini açıkladı.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mahir Küçük, tasarı hakkında bilgi verdi.
Tasarıyla, 2/B alanlarındaki mülkiyet alanlarının hukuki çerçevede düzenlendiğini belirten Küçük, bu konuda açılan davaların durdurulacağını, vatandaş ile devlet arasındaki ihtilafların giderileceğini söyledi.
CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, 2/B arazilerinin Türk hukukunda eskiden beri yer aldığını belirti.
Konuyla ilgili teklifleri hakkında bilgi veren Hamzaçebi, ''Bizim teklifimiz, 2/B Barışı Kanunu Projesidir. 'Devletle vatandaş arasındaki ihtilaflar çözülsün, devletle vatandaş kucaklaşsın' diye bu teklifi getirdik'' dedi.
Hamzaçebi, tekliflerinin, Hükümet tarafından büyük ölçüde benimsenmesinden büyük memnuniyet duyduklarını belirtti.
Akif Hamzaçebi, hükümetin tasarısıyla, 2/B arazileri arasında ayırım yapmaksızın, rayiç bedel üzerinden arazi satışının öngörüldüğünü dile getirerek, ''Bunu doğru bulmuyoruz. Bu, sosyal devlet ilkesine aykırı. 7 milyon orman köylüsü var ve bu kişiler 2/B arazilerini atasından beri kullanıyor ve kendi hükmünde görüyor. Köylünün vicdanında bu arazi kendisinindir. Orman köylüsüne bu arazilerin bedelsiz verilmesi gerekir'' dedi.
Bu arazileri kullanan şehirdeki vatandaşlar arasında da ayırım yapılması gerektiğine işaret eden Hamzaçebi, ''Bazıları buraları ikametgah olarak kullanıyor ya da tarımcılık, seracılık ve hayvancılık yapıyor, bazıları ise yazlık olarak kullanıyor. Bu vatandaşlar arasında da ayırım yapılmalı. İstanbul'da boğazda oturup bazı günlerini Beykoz'da bu arazi üzerinde geçiren vatandaşlar arasında ayırım yapılmalı. Rayiç bedelin tüm vatandaşlar açısından aynı olmasını doğru bulmuyoruz. Orayı kendisi kullanıyorsa ya da tarım ve hayvancılık yapıyorsa bedeli emlak vergisi olmalı'' diye konuştu.
Hamzaçebi, belediye sınırları içerisindeki bu yerlerdeki 3 yıllık taksit süresinin asgari 5 yıl olmasını istedi.

Viagra çok çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm bulmak zaten karar verin. Biz kulüp geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen birkaç dakika beklemek zorunda.