Bunun adı uzlaşma olmaz

İçtüzük değişiklik teklifi -CHP Grup Başkanvekili Hamzaçebi: -''(Sizin söz hakkınızı çok fazla kıstık, biraz daha az kısalım) denilirse, bunun adı uzlaşma olmaz''
08.02.2012 12:38

TBMM (A.A) - CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, uzlaşmada, ''Sizin söz hakkınızı çok fazla kıstık, bu da fazla oldu, biraz daha az kısalım'' denilmesi durumunda bunun adının uzlaşma olmayacağını söyledi.
Hamzaçebi, gazetecilerin, İçtüzük Değişiklik Teklifi konusunda TBMM Başkanı Cemil Çiçek'in başkanlığında yapılacak toplantı öncesinde sorularını yanıtladı.
Şu ana kadar teklifin, ''grup önerilerinin Genel Kuruldaki görüşülmelerinde muhalefet partilerinin konuşma süresini kısan maddesinde'' herhangi bir uzlaşma sağlayamadıklarını belirten Hamzaçebi, ''AKP diyor ki 'ben muhalefetin sesini kısacağım.' Şimdi de 'uzlaşalım' diyor. Uzlaşmada, 'sizin söz hakkınızı çok fazla kıstık, bu da fazla oldu, biraz daha az kısalım' denilirse, bunun adı uzlaşma olmaz. Dünkü tablo buydu, bugün ne çıkacak bilmiyorum'' dedi.
Hamzaçebi, karar yeter sayısı maddesi hariç diğer maddelerde aşağı yukarı bir noktaya gelindiğini ifade ederek, uzlaşılamayan iki düzenlemede, mevcut durumun aynen kalmasını istediklerini bildirdi.
''Genel olarak umutlu musunuz-'' sorusuna Hamzaçebi, ''Ben her şeye umutlu bakarım ama toplantı bitmeden bir şey söyleyemem'' yanıtını verdi.
Hamzaçebi, ''Muharrem İnce, 'gerekirse kürsüyü işgal ederiz' demişti. Böyle bir tavır içinde olur musunuz-'' sorusunu yanıtlarken, ''Biz muhalefetimizi yapacağız'' dedi.
(COŞ-MAH)


Viagra çok lezzetli yemek değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm atanmış zaten karar verin. Biz kulüp geldi ve sevdim aldım. hemen kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen bir hafta beklemek zorunda.