Adnan Kahveci, ölümünün 19. yılında kabri başında anıldı

Adnan Kahveci, ölümünün 19. yılında kabri başında anıldı
05.02.2012


Geçirdiği trafik kazasında 19 yıl önce hayatını kaybeden eski Bakan Adnan Kahveci, Kartal'daki mezarı başında anıldı. Kahveci'nin hemşehrileri Trabzon Köprübaşı Derneği'nin organize ettiği anmaya, AKP ve CHP'den milletvekilleri ile Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz ve çok sayıda seveni katıldı.

5 Şubat 1993'te meydana gelen trafik kazasında açılmamış yola giren Adnan Kahveci ve eşi Fisun Kahveci, geçirdikleri trafik kazasında yaşamlarını yitirmiş, aynı kazada yaralanan kızları Aslıhan Ceyhan Kahveci de 10 günlük bir tedavinin ardından kurtarılamamıştı.

Trabzon Köprübaşı Derneği'nini organize ettiği anma törenine CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi, AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz, dernek yöneticileri, Merhum Kahveci'nin hemşerileri ve yaklaşık 200 kişilik bir vatandaş topluluğu katıldı.

Merhum bakanın mezarı başında bir süre Kur'an-ı Kerim okundu, dualer edildi.

Anma töreninde CHP Grup başkanvekili Akif Hamzaçebi, AKP Milletvekili Mehmet Muş ve Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz birer konuşma yaptı.

CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Akif Hamzaçebi de Adnan Kahveci'nin maliye bakanı olduğu dönemde Ankara Defterdarı olarak görev yaptığını bu nedenle de birlikte çalışma imkanı bulduğu için kendisini şanslı saydığını söyledi. Adnan Kahveci ile ilgili bir anısını da anlatan Hamzaçebi sözlerine şöyle devam etti: "Bana zaman zaman denetimle ilgili talimatları olurdu, ben de gereğini yapar zaman zaman o bilgileri kendisine sunardım. İşini iyi yapan, kapısı vatandaşlar açık olan bir bakandı. Ben kendisine bilgi vermek için odasına girdiğimde yanında bazen yirmi vatandaşımız olurdu ve onların derdini dinlerdi. Bana hiç renk vermezdi, ben acaba bir hemşeri sıcaklığı yakalar mıyım diye bakardım ama işini ciddi yapardı. Bu sadece bana yönelik değil, genel yönetim tarzı oydu." dedi.

Adnan Kahveci'nin Türkiye'de eser ve iz bırakan politikacılardan olduğunu söyleyen AKP İstanbul Milletvekili Mehmet Muş, bunun en büyük göstergesinin de halen Adnan Kahveci isminin söylendiği zaman halktan bir sevgi, bir teveccüh olduğunu kaydetti. Muş, "Demek ki bu ülkeye eser bırakmış, bu ülkeye hizmet etmiş, bu millete hizmet etmiş ve hizmet ederek aramızdan ayrılmış. İz bırakarak giden bir politikacı. 90'lı yıllarda ortaya koymuş olduğu vizyon, demokrat kişiliği, Türkiye'ye dair olan idealleri, değerleri, ufku o kadar büyük o kadar geniş ti ki, gerçekleştirmek istediği hayaller o kadar büyüktü ki, ömrü bunlara yetmedi." dedi.

Adnan Kahveci'yi kendisine örnek almaya çalıştığı büyük bir insan olduğunu söyleyen Hamzaçebi, Kahveci gibi politikacıların olması durumunda Türk siyasetinin çok daha güzel olacağını söyledi.

Viagra çok çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm bulmak zaten karar verin. Biz kulüp geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen biraz zaman beklemek zorunda.