Hamzaçebi, 2011 seçim kararının, cumhurbaşkanlığı seçimine emsal olacak karar olduğunu ileri sürdü.

Hamzaçebi, 2011 seçim kararının, cumhurbaşkanlığı seçimine emsal olacak karar olduğunu ileri sürdü.

18.01.2012

TBMM - TBMM Genel Kurulunda temel kanun olarak görüşülen Cumhurbaşkanı Seçimi Kanunu Tasarısının ilk 4 maddesi kabul edildi.
CHP Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi, Adalet Bakanı Sadullah Ergin'in, milletvekili seçimlerin 4 yılda bir yapılmasının, Cumhurbaşkanı seçimine emsal olamayacağını söylediğini belirterek, Cumhurbaşkanının görev süresinin 5 yıl olduğunun delilinin, milletvekili görev süresinin 5'ten 4 yıla indirilerek, 2011 seçimlerinin yapılması olduğunu söyledi.
Hamzaçebi, dönemin AKP Grup Başkanvekili, Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ'ın, 3 Mart 2011'de Genel Kuruldaki görüşmelerde, ''2007'de halk oylamasında, milletimizin kabul ettiği irade 4 yılda parlamentonun yenilenmesi olduğu için milletin talimatına uyuyoruz'' dediğini söyledi. Hamzaçebi, 2011 seçim kararının, cumhurbaşkanlığı seçimine emsal olacak karar olduğunu ileri sürdü.
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ da TBMM'nin seçim kararı aldığı önergede imzasının bulunduğunu, hem Anayasa Komisyonu hem de Parlamentoda konuşmalarının olduğunu anımsattı. Bozdağ, ''Bu teklif Millet Meclisi seçiminin 5 mi 4 yılda mı yapılacağı tartışması bir yana 12 Eylülde halkımıza verdiğimiz sözümüz var 4 yılda yapılmasıyla ilgili. Anayasanın 77. maddesine göre parlamentonun erken seçim kararı alma yetkisi var. Bu erken seçimdir, 4 yılda seçim yapılmasını taahhüt ettiğimiz için 4 yıl hesabı yaparsan 35 günlük zaman dilimi var diye ifade ettim. Parlamentonun görev süresi 4 yıldır, 4 yıl dolmak üzeredir seçim yapıyoruz diye ne Genel Kurul ne Anayasa Komisyonunda açıklamam var. Parlamentonun erken seçim alma kararı var ama cumhurbaşkanlığı için yok'' diye konuştu.



Viagra çok çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm bulmak zaten karar verin. Biz kulüp geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen birkaç dakika beklemek zorunda.