Deprem vergileri AKP döneminde kalıcı hale getirilmiştir

CHP GRUP BAŞKANVEKİLİ ve İSTANBUL MİLLETVEKİLİ
M. AKİF HAMZAÇEBİ
27.10.2011

Maliye Bakanı Sayın Mehmet Şimşek bugün yapmış olduğu açıklamada 1999?da yürürlüğe konulmuş olan deprem vergilerinin kendilerinden önce kalıcı hale getirildiğini söylemiştir.
 
Sayın Bakan kamuoyunu doğru bilgilendirmemiştir. Deprem vergileri olarak anılan vergiler AKP döneminde kalıcı hale getirilmiştir. Deprem vergileri olarak kastedilen Özel İletişim Vergisi ile bazı kağıt ve işlemlerden alınan Özel İşlem Vergisi 1999 yılı sonunda yürürlüğe girmiş olup bu vergilerin uygulaması 31.12.2002?de sona ermekteydi. Ancak AKP 2002?de iktidar olduğunda anılan vergilerin yürürlüğünü önce 4783 sayılı Kanunla 2003 yılı sonuna kadar uzatmış; daha sonra 2003 yılında yürürlüğe konulan 5035 sayılı Kanunla da bu vergiler kalıcı hale getirilmiştir.

AKP hükümeti özel işlem vergisini Harçlar Kanununun çeşitli kalemleri arasında yerleştirerek, sadece cep telefonları ile yapılan konuşmalar üzerinden alınan özel iletişim vergisini ise sabit telefonlar üzerinden yapılan konuşmaları da kapsama dahil etmek suretiyle kalıcı hale getirmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Viagra çok çok lezzetli değildir. Yerinde olması gerektiğini tüm atanmış zaten karar verin. Biz kulüp geldi ve sevdim aldım. hemen şimdi kurtarmaz Ereksiyon Olamıyor Musunuz Sen biraz zaman beklemek zorunda.